MediaCat

Pokémon GO’da inovasyon dönemi

Telefon tutmaktan yorulan Pokémon sevdalısı kollarınızı Poké-Han ile ödüllendirin.

Pokémon GO’da inovasyon dönemi

Dünyanın dört bir yanını saran Pokémon Go insanları sokaklara dökedursun, oyunun heyecanına kapılıp sağlıklarını ve güvenliklerini ihmal eden oyuncuların başına gelen talihsiz olaylar da hatırı sayılır bir sıklığa ulaşmış durumda.

Başına güneş geçenlerden kuytu köşelerde saldırıya uğrayanlara ve araçlar tarafından ezilme tehlikesi geçirenlere kadar adı pek çok talihsizlikle beraber anılmaya başlayan Pokémon Go’nun dolaylı olarak neden olabileceği sorunlardan biri ve en aşikarı da saatlerce telefon tutan kollarda neden olacağı kaçınılmaz yorgunluk.

Saatlerini ava ayıran Pokémon Go sevdalılarının gelecekte karşılaşmaları muhtemel anatomik sorunlara karşı önlemlerini şimdiden almaları için ne yapılabileceğine kafa yoran Japon internet sitesi Rocket New 24 çalışanları, selfie çubuğundan hallice bir inovasyonla sokaklardaki yerlerini aldılar.

Pokémon Hanger (Pokémon Askısı) veya kısaca Poké-Han olarak adlandırılan icat, elbise askısı ve lastik bantla yapılabilecek basit bir aparat aslında. Cep telefonu için özel bir bölmesi bulunan Poké-Han, sahibinin boynundaki yerini kolye misali alarak, Pokémon avına işin içine ellerinizi daha az dahil ederek devam etmenizi sağlıyor.

Her köşe başında bir selfie çubuğuyla terbiye edilmekten bitap düşmüş bir kesimin, daha gelişkin bir tasarım ve farklı malzemelerle satışa çıkarak sokaklarda tahakküm kurması olası bu yeni icat karşısındaki hisleri ne olur şimdiden kestirmek güç, ancak, pek çok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de sevenlerinin sayısı bir hayli fazla olan Pokémon Go’yu daha rahat koşullar altında oynamayı tercih edecek çok sayıda insan olacağını öngörmek pek de yersiz olmaz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.