Plastik atıklara karşı oyuncak kurtarma operasyonu

Dagoma'dan plastik kullanımını azaltmaya yönelik bir hamle.

12.12.2019 - 15:33 | Sencer Uçar

Plastik atıklara karşı oyuncak kurtarma operasyonu

3D yazıcılarla üretilen silahları etkisiz hale getiren kampanyası Harmless Guns bu yıl Cannes Lions’ta PR bölümünde Altın Aslan’a layık görülen 3D yazıcı şirketi Dagoma, bu kez plastik kullanımını azaltmaya yönelik bir adım attı. Kırılan kısımları telafi edecek yedek parça bulunmadığı için tonlarca oyuncağın çöpe gitmesinden (örneğin Fransa’da her yıl 40 milyonu aşkın oyuncak çöpe atılıyor) yola çıkan Dagoma, çöpe giden oyuncağın yerini yenisinin almasının önüne geçecek bir projeyi hayata geçirdi.

TBWA/Paris işbirliğiyle hayat bulan Oyuncak Kurtarma Operasyonu kapsamında son 40 yılın en popüler oyuncakları modelleniyor. Dosyalar Toy-rescue.com adresine yükleniyor ve 3D yazıcı sahibi herkes bu dosyaları indirerek, oyuncağın eksik parçasını tamamlayabiliyor.

Oluşturulan veritabanında henüz popüler oyuncakların tamamına ait veriler yer almıyor. Talep edilmesi durumunda, veritabanında yer almayan oyuncaklar üzerinde çalışılıyor ve böylelikle veritabanı her geçen gün genişletiliyor.

Çevre dostu kullanıcılara 3D yazıcılarında kullanılmak üzere bitkilerden üretilen filamentler de sunuluyor. 3D yazıcısı olmayanlar için Dagoma sınırlı sayıdaki yedek parçayı ücretsiz sağlıyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Dagoma
  • Reklam Ajansı: TBWA/Paris
Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.