MediaCat

Plasenta, WPP’ye katıldı

Ajans, Y&R bünyesine dâhil oldu.

Plasenta, WPP’ye katıldı

Dünyanın en büyük reklam ve pazarlama grupları arasında yer alan WPP bünyesindeki Y&R, Türkiye’nin önde gelen sosyal medya ajanslarından Plasenta Conversation Agency‘nin çoğunluk hissesini satın aldı.

2011 yılında kurulan Plasenta, Türkiye’de ve uluslararası arenada sosyal medya izleme, yönetim ve dijital proje geliştirme hizmetleri vermekle birlikte; mecra bağımsız içerik üreterek ekranlar arası diyalog odaklı kreatif çalışmalar gerçekleştiriyor. Türkiye’de Kristal Elma ve Felis gibi önemli ödüllere sahip olan Plasenta; Stevie Ödülleri’nde de bu yıl ‘Yılın Ajansı’, ‘Yılın Ortadoğu ve Afrika’da En Hızlı Büyüyen Ajansı’ ve ‘Yılın Avrupa’da En Hızlı Büyüyen Ajansı’ dallarında ödül kazandı.

Plasenta Conversation Agency’nin 60’ın üzerinde çalışanı ve Coca-Cola, Vodafone ve TEB BNP Paribas’nın da aralarında yer aldığı müşterileri bulunuyor. WPP’nin, Türkiye’nin de içinde bulunduğu hızlı büyüyen pazarlara yatırım stratejisinin bir parçası olan bu satın alma, grubun son iki yıl içinde Türkiye’de gerçekleştirdiği dördüncü yatırım.

Plasenta tarafından yayınlanan duyuruda, WPP bünyesindeki Y&R şirketlerine çoğunluk hissesi ile katılan ajansın bağımsız kimliğini koruyacağı ifade ediliyor. Bu anlaşmayla küresel bilgi, iç görü ve teknikleri daha etkin bir şekilde kullanmaya başlayacak olan Plasenta, ilerleyen yıllarda büyüme hızını artıracağının da sinyallerini veriyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.