Pizza Hut İsrail’den tepki çeken paylaşım

Fırından bu defa skandal kokusu yayılıyor.

10.05.2017 - 11:35 | Sencer Uçar

Pizza Hut İsrail'den tepki çeken paylaşım

Geçtiğimiz pazartesi günü Pizza Hut’ın İsrail şubesi tarafından Facebook sayfasında tepki çeken bir paylaşım yapıldı.

Pizza Hut’ın İsrail şubesinin, bir süredir açlık grevi yapan Filistinli mahkûmların lideri konumundaki Mervan Bergusi’nin hapishanede Pizza Hut yediği şeklinde gönderme içeren bir fotoğraf ile birlikte sosyal medya paylaşımı yapması sonucunda Filistinliler boykot çağrısında bulundu.

Filistinli mahûmların tutukluluk şartlarının iyileştirilmesi ve İsrail’in keyfi uygulamalarının son bulması için 17 Nisan 2017 tarihinde başlattıkları açlık grevi Mervan Bergusi’nin önderliğinde devam ediyordu. Geçtiğimiz hafta sonunda ise Bergusi’nin açlık grevini askıya aldığı iddia edilmiş, fakat söz konusu iddia yalanlanmıştı.

Pazartesi günü Pizza Hut’ın Facebook sayfasından yapılan paylaşımda, açlık grevi yapan Bergusi’nin  grevi bozduğu ima ediliyor. Fotoğrafı reklam amaçlı kullanan Pizza Hut, yaptığı paylaşımda fotoğrafın üzerine şöyle bir yorum getiriyor: “Bergusi, eğer grevi bozacaksan, pizza neden olmasın?”.

Söz konusu paylaşımın ardından Filistinliler tepkilerini #Boycott_PizzaHut etiketiyle sosyal medyaya taşıdılar ve boykot çağrısında bulundular. Tepkiler üzerine Pizza Hut, uluslararası Facebook sayfası üzerinden yaptığı açıklamada, söz konusu paylaşımın markanın değerleri ile bağdaşmadığını ve reklamın tam anlamıyla yakışıksız olduğunu belirterek özür diledi.

Kaynak: Al Jazeera News

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.