Picasso’yu nasıl bilirdiniz?

Yedinci sanatın ünlü ressamın eserlerinden çıkarabileceği dersler var.

23.08.2017 - 13:35 | Arzu Nilay Kocasu

Picasso'yu nasıl bilirdiniz?

Sanata dair en güzel şeylerden biri, belki de, bir sanat eserinin hayat bulduğu disiplinin ötesinde iz bırakarak farklı disiplinleri, bakış açılarını ve hayatları etkileyip onlara ilham verme becerisidir: Dinlediğiniz bir şarkıdan aldığınız ilhamla unutulmaz bir roman yazabilir; izlediğiniz bir filmin içinizde uyandırdıklarıyla nesiller boyu konuşulacak resimler çizebilirsiniz.

Los Angeles’lı yönetmen ve video editörü Sven Pape, kübizmin öncülerinden Pablo Picasso’nun eserlerden ilhamla, ressamın felsefe ve stilinin film yapımcılığı ve video editörlüğünde nasıl kullanılabileceğini anlattığı bir video yayınladı.

James Cameron, Joseph Gordon-Levitt ve James Franco gibi isimlerin işlerinde imzası bulunan Pape’in YouTube kanalı This Guy Edits’te yayınladığı video, Picasso’nun eserlerinden alınabilecek profesyonel ilhamı teorilerin yanı sıra kendi imzasını taşıyan bir de örnekle anlatıyor.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.