MediaCat

Coca-Cola ile geleceğe dönüş

Marka, dünyanın ilk 3D robotik billboard’uyla insanlığa Times Meydanı’ndan seslendi.

Coca-Cola ile geleceğe dönüş

Geleceğe Dönüş serisinin 1989 yılında yayınlanan ikinci filminde; müstakel ailesinin yaşayacağı sıkıntıları önlemek için Doktor Brown ve sevgilisi Jennifer ile birlikte 2015 yılına giden Marty’nin, 2015’te vizyonda olan Jaws 19’un hologramıyla karşı karşıya kaldığında -her ne kadar kendine itiraf edemese de- enstalasyonun gerçekliğinden ne kadar etkilendiğini hatırlayanlarınız olacaktır.

Dünya kült serinin öngördüğü noktaya henüz tam anlamıyla erişemese de, reklam ve eğlence gibi sektörler teknolojinin nimetlerinden payını fazlasıyla alıyor. Coca-Cola’nın Times Meydanı’na kurduğu, dünyanın ilk 3D robotik billboard’u da bu uğurda hayat bulmuş projelerden biri.

Times Meydanı’na ilk billboard’unu 100 yıl önce yerleştiren Coca-Cola, aradan geçen bir asrı kutlamak amacıyla markanın “geleceğinin başlangıcını” simgeleyen bir enstalasyon hazırladı. Birbirinden bağımsız hareket eden 1.760 LED ekrandan oluşan enstalasyon Coca-Cola’nın dört yıllık bir uğraşının ürünü ve Guinness Dünya Rekorları’na göre “İlk 3D Robotik Bllboard” ve “En geniş 3D Robotik Billboard”.

İzleyicilerin enstalasyonun önüne kurulmuş ve billboard’un ekranları gibi hareket eden özel koltuklarda Coca-Cola’nın marka elçilerinin dağıttıkları Coca-Cola, Coca-Cola Zero Sugar, Diet Coke ve Coca-Cola Life gibi ürünleri tadabildikleri “Share an Ice-Cold Coke” kampanyası, açıkhavanın da simgesel mekânlarından olan Times Meydanı’ndaki kalabalığı ortak bir deneyimle bir araya getirmeyi hedefliyor.

Coca-Cola ile geleceğe dönüş

Coca-Cola Kuzey Amerika Stratejik Pazarlama Grup Direktörü Kim Gnatt, 3D billboard projesinin ardındaki motivasyonu şu sözlerle anlatıyor: “En başından beri amacımız Times Meydanı’ndaki kalabalığa durup dinlenmesi için ufak bir fırsat tanımaktı. İkonik markalarımız, sahibi olduğumuz 3D teknolojisi sayesinde eşsiz bir şekilde hayat buldu. Bu gösterinin insanların dikkatini çekmesini ve bu ilginin uzun bir süre boyunca taze kalmasını umuyoruz.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.