MediaCat

Photoshop ve Illustrator’ın web versiyonları tanıtıldı

Adobe’un Photoshop ve Illustrator ürünleri artık internet tarayıcıları üzerinden kullanılabilecek.

Photoshop ve Illustrator’ın web versiyonları tanıtıldı

Adobe, bu yılki MAX Yaratıcılık Konferansı’nda en popüler yazılımlarından Photoshop ve Illustrator’ın web versiyonlarını tanıttı. Marka, bu adımıyla yaratıcıların işlerini ve geribildirim alma süreçlerini kolaylaştırmak hedefinde.

Adobe Photoshop ve Illustrator üzerinden yapılan çalışmalarda bugüne dek anında geribildirim almanın tek yolu proje dosyalarını ilgili kişilere yollamaktan -ki bu karşı tarafın da programa sahip olmasını gerektiriyordu- veya yakındalarsa çağırıp ekrandaki söz konusu alanları işaret etmekten geçiyordu. Sürece dahil olan sıkıntıları ortadan kaldırmayı amaçlayan Adobe, Photoshop ve Illustrator’ı internete taşıyarak yazılıma aşina olmayan müşterilerin ve yaratıcıların vizyonlarını verimli bir şekilde ortaya koymalarına ve süreç içerisindeki bir ton sürtünmeden kurtulmalarına olanak sağlamayı umuyor.

Dileyenler artık programlara internet tarayıcılarından doğrudan erişebilecek. Ortak bir çalışma yürütenler proje dosyalarını tarayıcı üzerinden görüntüleyebilecek ve yorumlar, pin’ler ve ek açıklamalar ekleyerek anında geribildirim sağlayabilecekler. İçerik oluşturucular, belgeleri salt görüntülenebilir ya da düzenlenebilir olarak karşı tarafla paylaşabilecekler.

Şimdilik programların web versiyonları için aktif hale getirilecek özellikler en yaygın kullanım amaçlarından görüntüleri rötuşlama ve ayarlamaya odaklanacak. Adobe, sunduğu araçları zaman içerisinde artıracak.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.