MediaCat

P&G’de üst düzey iki atama

P&G İngiltere, İrlanda ve Kuzey Avrupa Ülkelerinden Sorumlu Ev ve Kumaş Temizlik Kategorisi İletişim Direktörü ve P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Kurumsal İletişim ve Medya Direktörü olarak görev alacak isimler belli oldu.

P&G’de üst düzey iki atama

Türkiye’de Fairy, Ariel, Prima veya Orkid gibi 20 lider markasıyla tüketiciyle buluşan, dünyanın en büyük kişisel bakım ve temizlik ürünleri şirketlerinden Procter & Gamble’da (P&G) üst düzey iki atama gerçekleşti. 18 yıllık P&G kariyerinin son beş senesinde P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Kurumsal İletişim Direktörlüğü sorumluluğunu üstlenen Ayça Demirci Turgay, P&G İngiltere, İrlanda ve Kuzey Avrupa Ülkelerinden Sorumlu Ev ve Kumaş Temizlik Kategorisi İletişim Direktörü olarak atandı. Son iki senedir şirketin Kafkasya ve Orta Asya kurumsal medya direktörlüğü görevini yürüten Nesli Kılıçal ise bayrağı Ayça Demirci Turgay’dan devralarak, görevine P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Kurumsal İletişim ve Medya Direktörü olarak devam edecek.

Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden 2003 yılında mezun olan Ayça Demirci Turgay, öğrenim hayatını İngiltere’deki Leicester Üniversitesi’nde pazarlama iletişimi üzerine yaptığı yüksek lisansla sürdürdü. 2005 yılında dış ilişkiler müdür yardımcısı sorumluluğuyla P&G’ye katılan Turgay, 13 yıl boyunca şirketin tüm markalarının halkla ilişkiler, regülasyon ve teknik mevzuat yönetimi ile hükümet ilişkilerini yürüttü. Son olarak 2017 yılında P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Kurumsal İletişim Direktörü olarak atanan Turgay, şirketin kurumsal itibar yönetimi, yönetici iletişimi, sürdürülebilirlik ve kurumsal vatandaşlık iletişiminden sorumluydu.

Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde ve NHL Hogeschool’da pazarlama alanında, yüksek lisansını Bilgi Üniversitesi’nde pazarlama iletişimi üzerine tamamlayan Nesli Kılıçal ise Starcom’da grup medya direktörlüğü ve Samsung Electronics’de kurumsal iletişim müdürlüğü görevlerini sürdürdükten sonra 2017 yılında P&G bünyesine Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya kurumsal iletişim kıdemli müdürü sorumluluğuyla katıldı. Kılıçal, 2021’den bu yana şirketin Kafkasya ve Orta Asya kurumsal medya direktörlüğünü üstlenmekteydi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.