P&G Türkiye’den resmi CEO açıklaması

P&G Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Karpat, Mart ayı sonunda görevini Tankut Turnaoğlu’na devredecek.

13.02.2013 - 11:47 | MediaCat

P&G Türkiye’den resmi CEO açıklaması Tankut Turnaoğlu

1983 yılında P&G’nin İsviçre ofisinde Finansal Analist olarak işe başlayan ve 2004 yılında P&G Türkiye operasyonunun ilk Türk Yönetim Kurulu Başkanı olarak çok sayıda operasyona imza atan Saffet Karpat, Mart sonunda koltuğunu yine Türk bir yöneticiye bırakıyor.

P&G Türkiye, Saffet Karpat önderliğinde 2006’dan bu yana Olay, Head&Shoulders, Gillette Fusion ve Fairy gibi markaları Türkiye’de tüketicilerin hizmetine sundu.

Karpat şimdi görevini, P&G Singapur Kumaş Bakım Kategorisi Asya ve Avustralya Bölgesi Genel Müdürü Tankut Turnaoğlu’na devretmeye hazırlanıyor.

Mart sonunda yeni görevine başlayacak olan Turnaoğlu, 1991’de Eczacıbaşı – Procter & Gamble ortaklığında marka müdür yardımcısı olarak işe başladı. 1995-1998 yılları arasında P&G Türkiye’de marka müdürlüğü görevini yürüttü. 1998’de Özbekistan’a Orta Asya kategori müdürü olarak atandı. 2000 yılında Kazakistan’da Orta Asya ve Kafkasya bölgelerinden sorumlu ülke müdürü olarak göreve başladı. 2002’de Türkiye’ye atanıp Güzellik ve Kişisel Bakım Kategorisi pazarlama direktörlüğü görevini üstlendi. 2006 yılında Orta ve Doğu Avrupa bölgesinden sorumlu kumaş bakım kategorisi pazarlama direktörü olarak Brüksel’e atandı. Turnaoğlu 2010’dan bu yana Singapur’da kumaş bakım kategorisi Asya ve Avustralya Bölgesi genel müdürlüğü görevini yürütüyor. 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.