MediaCat

P&G’den genç kızlara öğütler

Always #LikeAGirl ile bu kez ergenlik çağındaki kızlarda başarısızlık korkusuna odaklanıyor.

P&G’den genç kızlara öğütler

#LikeAGirl kampanyasıyla büyük beğeni toplayan ve başarısını Cannes Lions’tan Emmy’ye pek çok uluslararası organizasyondan aldığı ödüllerle taçlandıran Always (veya Türkiye’deki adıyla Orkid), kampanyasının yeni ayağında kız çocuklarının ergenlik çağında karşı karşıya kaldıkları başarısızlıklara odaklanıyor.

Always Confidence & Puberty Survey tarafından yayınlanan yeni bir araştırmaya göre kız çocuklarının yarısından fazlası ergenlik dönemine girdiğinde kendine duyduğu güveni kaybediyor; yüzde 50’siyse ergenlik çağında “başarısızlık korkusuyla elinin kolunun bağlandığını” söylüyor. Araştırmaya göre kız çocuklarının yüzde 70’i başarısız olmaktan korktuğu için yeni şeyler denemekten kaçınıyor.

Always Yardımcı Direktörü Michèle Baeten, her iki kızdan birinin, başarısız olması durumunda toplum tarafından dışlanacağını düşünmesinin üzücü ve hatta endişe uyandırıcı olduğunu belirtiyor. Always olarak başarısızlığı normalleştirmek ve onu korkulması gereken değil, büyümek ve güven inşa etmek için elzem bir his olarak yeniden tanımlamak amacıyla ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Baeten kampanyadaki hedeflerini şöyle açıklıyor:

“Hedefimiz kızların yeni şeyler denemek, hata yapmak için gereken tüm desteği aldıklarını hissettikleri bir ortam yaratmak ve yola devam etmeleri için onları cesaretlendirmek.”

Her zamanki gibi Leo Burnett Chicago imzası taşıyan kampanyada markaya, genç kızlara kendi deneyimlerinden hareketle başarısızlıktan korkmayıp denemeye devam etmeyi öğütleyen oyuncu Yara Shahidi eşlik ediyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.