P&G kurumsal vatandaşlık raporunu paylaştı

Tankut Turnaoğlu'nun ev sahipliğinde bu sabah gerçekleşen basın toplantısı, P&G Türkiye'nin sosyal sorumluluk çatısı altında attığı adımlara odaklandı.

18.09.2017 - 15:32 | MediaCat

P&G kurumsal vatandaşlık raporunu paylaştı

Dünyada 180, Türkiye’de ise 30’uncu yaşını kutlayan Procter & Gamble, 2010 yılında belirlediği Global 20202 Sürdürülebilirlik Hedefleri doğrultusunda çalışmaya devam ediyor. 2012-2015 yıllarına ait verileri geçtiğimiz yıl ilk kez yayınladığı sürdürülebilirlik raporunda duyuran P&G bu yıl Türkiye’de Yönetişim, Topluma Katkı, Çeşitlilik & Dahil Etme, Cinsiyet Eşitliği ve Çevresel Sürdürülebilirlik başlıkları altındaki çalışmalarını özetlediği Kurumsal Vatandaşlık Raporu’nu paylaştı.

Toplantının ev sahipliğini üstlenen P&G Türkiye ve Kafkaslar Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, raporda yer alan kalemlerden her biri hakkında P&G’nin yakın dönemdeki çalışmalarını katılımcılarla paylaştı. Kurumsal Vatandaşlık Raporu’na göre P&G üretim tesislerindeki sürdürülebilirlik çalışmalarıyla bertaraf edilen atık miktarını yüzde 88, enerji kullanımını yüzde 19 ve sera gazı salımını yüzde 29 azaltmış durumda.

P&G Türkiye’nin sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarının detaylarına buradan ulaşmak mümkün.