Peugeot global konkurunu kazandıran fikir Türkiye’den

O.P.En çatısı altında Çözüm, markanın Türkiye ve MEA bölge ajansı oldu.

04.03.2021 - 14:28 | MediaCat

Peugeot global konkurunu kazandıran fikir Türkiye'den

Omnicom Group, Peugeot’nun yeni dönem global reklam ajansını belirlemek için geçtiğimiz yıl açtığı konkura farklı ülkelerdeki ajanslarından oluşturduğu Peugeot’ya özel O.P.En (Omnicom for Peugeot Engine) yapısı ile katılmıştı. Fransa, Türkiye, Arjantin ve Hollanda’daki dört ajansın ortak çalışmasıyla gerçekleşen konkur sunumunun ardından Omnicom Group, markanın yeni dönem global ajans network’ü olmuştu.

Ortak strateji doğrultusunda her ülkenin farklı yaratıcı çalışmalar ürettiği süreç sonucunda, O.P.En’ın Türkiye yapılanması için seçilen Çözüm’ün hazırladığı yaratıcı çalışmalar önce finale kaldı, ardından da konkuru kazanan ve hayata geçen fikir oldu. O.P.En çatısı altında Çözüm ise markanın Türkiye ve MEA bölge ajansı oldu.

Konkuru kazandıran kampanyanın film çekimleri geçtiğimiz ay Lizbon’da tamamlanırken, “Lions Of Our Time” kampanyası Peugeot markasının logo değişimini takiben dünya çapında farklı ülkelerde yayına girdi.

Peugeot Pazarlama ve İletişim Müdürü Thierry Lonziano, “O.P.En, markamızın dönüşümünü hızlandırmada bize çok büyük katkı sağlayacak. Peugeot, nerede olursa olsun, Omnicom’un en yetenekli çalışanlarını ve en yetkin teknolojilerini kullanarak daha entegre, bilgiye doğrudan erişen ve uluslararası odaklı yeni bir ajans modelinden faydalanacaktır” açıklamasında bulundu.

Çözüm ve yeni kurulan O.P.En Türkiye ve MEA CEO’su Can Aksüyek ise “Bu kadar büyük ve önemli bir markanın yeni dönem marka vizyonunu anlatacak işin bizden çıkıyor olması ajansımız, Omnicom ve kişisel olarak bugüne kadar yaşadığımız en büyük başarılardan biri. Çok büyük bir mutluluk ve gurur var” diye konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.