Perakendecilerin müzik merakı

Starbucks yeni bir akım başlattı.

19.09.2005 - 00:00 | MediaCat

Starbucks yeni bir akım başlattı. Ünlü kahve zinciri geçtiğimiz aylarda efsanevi şarkıcı Ray Charles’ın Genius Loves Company adlı yeni bir albümüne satış konusunda destek vermişti. Bu destek sayesinde Carles’ın albümü, yakaladığı büyük satış başarısıyla platin plak almaya hak kazandı. Bu satış başarısı bir de Grammy ödülüyle taçlandırıldı.

Starbucks’ın yakaladığı başarı diğer şirketleri de harekete geçirdi. Birçok perakendeci çeşitli sanatçıların albümlerinin münhasır satış haklarını elde etmek için harekete geçmiş durumda. Bazılarının epey yol kat ettiği söylenebilir.

Bunlardan biri dünyanın en büyük perakende zinciri olan Wal-Mart. Perakende devi, country şarkıcısı Garth Brooks’un satış haklarını tekeline almış durumda. Brooks’un albümlerini başka yerde bulamıyorsunuz ama bu durum sanatçının albüm satışına olumlu bir şekilde yansıyor. Wal-Mart’ın verdiği destek sayesinde Brooks’un dinleyenlerinin sayısının gittikçe arttığı söyleniyor.

Bu yolla perakendeciler tüketicileri kendilerine çekmek için yeni ve çok iyi bir neden yaratmış oluyorlar.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.