PepsiCo’dan yeni içecek markası: bubly

PepsiCo, bubly markası ile maden suyu pazarına giriyor.

09.02.2018 - 14:58 | Sultan Öncü Arslanoğlu

PepsiCo’dan yeni içecek markası: bubly

PepsiCo, geçtiğimiz günlerde bubly markasının lansmanını yaparak maden suyu pazarına girdiğini duyurdu. Bu ay ABD’de satışa sunulacak olan sıfır kalorili maden suyu; limebubly, mangobubly ve cherrybubly gibi adlarıyla birlikte sekiz farklı tatla raflardaki yerini alacak. İçeceklerini “hey u”, “hiii” ve “yo” gibi selam gönderen bir stantta konumlandıracak olan marka, vereceği kişisel mesajlarla da pazarda ayrışmayı amaçlıyor.

Kola satışlarında gözlemlenen düşüşle birlikte bubly’in PepsiCo’nun satış gelirinde önemli bir paya sahip olabileceğini öngören analistler, bu doğrultuda markanın daha sağlıklı ürünlere yatırım yapabileceğini belirtiyor. Credit Suisse analisti Laurent Grandet, 2018 perakende satışlarında bubly’in 100 milyon doları aşma potansiyeli olduğunu söylüyor ve 2019 sonunda yaklaşık 220 milyon dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor. Maden suyu kategorisi 1,2 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşmışken bubly’nin şu anda maden suyu pazarında yüzde 36’lık payıyla kategori lideri olan LaCroix’e meydan okumak büyük bir fırsata sahip olduğunu ifade ediyor.

Kaynak: Business Insider

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.