MediaCat

PepsiCo’da Alpagut Çilingir’e yeni görev

Çilingir, markanın kıdemli pazarlama direktörlüğü görevine atandı.

PepsiCo’da Alpagut Çilingir’e yeni görev

PepsiCo‘daki çalışma hayatına 2010 senesinde başlayan Alpagut Çilingir, artık PepsiCo’nun hem yiyecek hem de içecek kategorilerindeki tüm markaların pazarlamasından sorumlu kıdemli pazarlama direktörü olarak görev yapacak.

Alpagut Çilingir, PepsiCo'da kıdemli pazarlama direktörlüğü görevine atandı.Daha önce P&G, Diamondcluster, Coca-Cola, Kraft ve McKinsey & Co‘da çeşitli önemli görevlerde bulunan Çilingir, 2010 yılında katıldığı PepsiCo ailesine katıldı. Çilingir daha önce sırasıyla, PepsiCo yiyecek türkiye stratejik planlama ve yeni kategoriler müdürlüğü, PepsiCo yiyecek pazarlama direktörlüğü ve PepsiCo Türkiye yiyecek Doğu Avrupa Doritos ve Cheetos kıdemli pazarlama direktörlüğü görevlerini üstlendi.

Alpagut Çilingir, 1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 1996-1998 yıllarında P&G’de iş hayatına atılan Çilingir, 2000 yılında ABD’de Duke Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamladı. 2000-2002 yılları arasında İspanya’da Diamondcluster’da kıdemli danışman görevini yürüten Çilingir, daha sonra sırasıyla 2005-2007 yılları arasında Kraft’ta tuzlu çerezler ve içecekler pazarlama müdürü, 2008-2010 yılları arasında McKinsey & Co’da proje yöneticisi görevlerinde bulundu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.