PepsiCo Türkiye’de üst düzey atamalar

PepsiCo Türkiye'de ticari fonksiyonları üstlenen liderlik ekibinde değişiklikler meydana geldi.

17.08.2020 - 13:55 | MediaCat

PepsiCo Türkiye'de üst düzey atamalar

PepsiCo Türkiye, “daha hızlı, daha güçlü, daha iyi” stratejisi çerçevesinde, büyümeyi destekleyecek operasyon modelindeki dönüşümün ilk adımını ticari fonksiyonları üstlenen liderlik ekibinde yaptığı değişikliklerle attı. Buna göre, 1 Ağustos itibarıyla PepsiCo Satış Başkan Yardımcılığı görevine Evrim Şen, Ticari Operasyonlar Kıdemli Direktörlüğüne Sezer Ulaşer ve Strateji, İçgörü ve Dijital Kıdemli Direktörlüğüne Gizem Turan Pazar atandı.

Şirketteki dönüşüm çerçevesinde satış strateji, geleneksel ticaret içecek, geleneksel ticaret yiyecek, organize ticaret ve yerinde tüketim kanallarının tek bir lider altında toplanacağı çok kanallı satış organizasyonu kuruldu. PepsiCo Ticari Kıdemli Direktörü olarak görev almakta olan Evrim Şen, PepsiCo Türkiye Satış Başkan Yardımcısı oldu.

İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’ndeki lisans eğitiminin ardından Ashridge Business School Stratejik Pazarlama Programı’nı tamamlayan Evrim Şen, PepsiCo bünyesine 2012 yılında İngiltere Pazarlama Direktörü olarak katıldı. Son olarak PepsiCo Türkiye Kıdemli Ticari Direktörlüğünü üstlenen Evrim Şen, şirketteki kariyeri süresince Rusya, Türkiye, Polonya gibi önemli pazarları kapsayan Doğu Avrupa bölgesinde farklı pazarlama görevlerini yürüttü. Şen, yeni görevinde şirketin büyümesini destekleyecek satış operasyonlarına liderlik edecek.

Çok kanallı satış ekibine destek sunması amacıyla ticari operasyonlar organizasyonunun kurulduğu PepsiCo Türkiye’de yeni yapılanma çerçevesinde, daha önce PepsiCo Türkiye Geleneksel Kanal Kıdemli Satış Direktörü olarak görev yapan Sezer Ulaşer, Ticari Operasyonlar Kıdemli Direktörlüğüne atandı.

Yeni görevinde satış planlama, ticari pazarlama, pazara açılma operasyonları ve organizasyonel yetkinlik gibi konulara odaklanan bir ekibi yönetecek olan Ulaşer, lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. PepsiCo Türkiye ailesine 2004 yılında proje sorumlusu olarak katılan Ulaşer, merkez ofiste satış operasyon alanında çalıştıktan sonra sırasıyla bölge müdürlüğü ve satış müdürlüğü gibi sorumluluklar üstlendi. Sonrasında tekrar merkez ofise dönerek strateji tarafında çalışan Ulaşer, 2014 yılında PepsiCo Türkiye İçecek Satış Direktörü olarak görev almaya başladı. Ulaşer, 2018 yılından bu yana hem yiyecek hem de içecek kategorilerinden sorumlu kıdemli satış direktörlüğü yapıyordu.

Sürdürülebilir büyüme sağlayabilmek için stratejik gelişim planlarına odaklanabilmek adına adımların atıldığı PepsiCo Türkiye’de, daha önce PepsiCo Türkiye Araştırma ve Satış Strateji Kıdemli Direktörü olarak görev yapmakta olan Gizem Turan Pazar’ın yeni görevi Strateji, İçgörü ve Dijital Kıdemli Direktörlüğü oldu.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmasının ardından aynı üniversitede sosyal psikoloji üzerine yüksek lisans eğitimini tamamlayan Turan Pazar, Northwestern Universitesi Kellogg School of Management’tan da MBA derecesine sahip. 2011 yılında PepsiCo Türkiye bünyesine şekerleme kategorisi pazarlama müdürü olarak katılan Turan Pazar, Family Fun ve Şekerleme Kategorisi Pazarlama Müdürü ve Yiyecek Pazarlama Kıdemli Müdürü pozisyonlarının ardından 2017 – 2019 yılları arasında PepsiCo Türkiye’nin dönüşüm ajandasına liderlik etmişti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.