PechaKucha Night Istanbul sahnesini ikinci kez açtı

PechaKucha Night Istanbul, sahnesini Istanbul ve Erivan şehirleri arasındaki yaratıcı yakınlaşmalara 2. kez açtı.

01.06.2012 - 00:00 | MediaCat

PechaKucha Night Istanbul, sahnesini Istanbul ve Erivan şehirleri arasındaki yaratıcı yakınlaşmalara 2. kez açtı.

Eurasia Partnership Foundation desteği ile gerçekleştirilen bu etkinliklerde konuşmacılar fikir ve projelerini paylaşıp iki şehir arasında yaratıcı iş birlikleri geliştirmek için fırsat aradılar. İlki geçen yıl Kasım ayında Erivan’da gerçekleştirilen İstanbul-Yerevan Close Creative Encounters programda mimarlık, film, yeme-içme, ışık tasarımı, ekolojik turizm, el sanatları, sahne sanatları, müzik gibi alanlarda yaratıcı proje ve fikirler bir araya gelmişti.
 
Yapı-Endüstri Merkezi’nde gerçekleştirilen 2. Etkinlikte ise yine yaratıcı sektörlerden konuşmacılar ilginç konu başlıkları ile sahnedeydiler:

Karlen Muradyan  – “Tiyatro: bir sosyal değişim aracı ”, And Akman – “Ararat ile Masis”, Armina Mkhitaryan – “Yaratıcı Teknolojiler Microsoft Kinect:  Xbox’dan  Robby Robot’a”, Yersu Kalaba- “BECHOS: Bekar anneler için sosyal platform”, Hovakim Saghatelyan – “Sultan Mehmet tarafından İstanbul’a nasıl davet edildim: Hikayenin hikayesi,  Ferruh Altun – “Bütünleşik Pazarlama: Marketing Türkiye”, Alen Amirkhanian – “İnsan Gezegen Etkileri:  “Küreselleşen Bakış”, Can Yücel Metin  – “Oldu, teşekkürler”, Eduard Kankanyan – “Graffiti" Sokak Sanatı Yerevan, Masis Aram Gözbek – “Boğaziçi Caz Korosu" hakkında konuştular.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.