MediaCat

Pazarlama dünyası Vine’ı sevdi

Markalı Vine’lar diğer reklamlı videolardan 4 kat fazla paylaşılıyor.

Pazarlama dünyası Vine’ı sevdi

Online video yönetim sitesi Unruly Media‘nın yaptığı son araştırma Vine‘ın ne kadar değerli bir mecra haline geldiğini kanıtlıyor. Markalı Vine videolarının herhangi bir markalı internet videosundan 4 kat daha fazla paylaşıldığını ortaya koyan araştırma aynı zamanda saniyede 5 Vine videosunun paylaşıldığı bilgisini de sunuyor.

Unruly Media’nın ortaya koyduğu raporda yer alan bir başka dikkat çekici bilgi ise en çok paylaşılan 100 Vine içeriğinin yüzde 4’ünün markalar tarafından üretildiği. Bu rakam viral etki yapan diğer internet videolarında ise yalnızca yüzde 1.

Dün 100’üncü gününü dolduran Vine için özel olarak yürütülen araştırma Vine paylaşımının en yoğun olduğu saatleri de ortaya koyuyor. Buna göre Vine içerikleri yalnızca hafta sonları, tüm hafta içi gerçekleşen paylaşımın toplamından daha çok paylaşılıyor. Paylaşımın en yoğun yaşandığı saat ise öğleden önce 10-11 saatleri arasında.

Unruly Media kurucu ortaklarından Matt Cooke yaptığı açıklamada sonuçlandırdıkları araştırmanın, markaların pazarlama stratejilerinde Vine’a yer vermeleri konusunda yol gösterici olabileceğini düşünüyor. General Electric, Adidas, AT&T, Volvo, PepsiCo, Doritos ve GAP Vine’a süratle adapte olan markalar arasında yer alıyor.

Kaynak: AdWeek

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.