MediaCat

Patates baskı reklamlar

Fatih Solmaz, mizah dergisi Penguen’de her hafta ‘Patates Baskı’ adlı köşesinde, gösterimdeki

Patates baskı reklamlar

Fatih Solmaz, mizah dergisi Penguen’de her hafta ‘Patates Baskı’ adlı köşesinde, gösterimdeki reklamlarla ilgili tespitler yapıyor. Bu haftaki sayıda yer alan yorumlardan bazıları ise şöyle:

Eti kahveli çikolata reklamında gülümseyen yönetici 1996-2005 yılları arası yöneticilik veya patronluk yapmış ama fotoğrafı siyah beyaz. 1996-2005 yılları arası renkli fotoğraf makinası yok muydu?

Trident Splash reklamında kız ağzına sakız atıyor, dilindeki tat hücreleri de lezzetli sakızın ne olduğunu bulmaya çalışıyor. Kız da bu sırada durmuş sakızı çiğniyor, sonra dil hücreleri ‘Trident Splash!’ diye bağırıyor, kız da o zaman fark ediyor. İyi de kız ne çiğnediğini bilmiyor mu? Sakız kutusunda yazıyor zaten neli olduğu… Bir de niye duruyor ki yürürken çıkaramıyor mu tadı?
Tespit: Mikroorganizma

İştecell reklamlarında ‘Hafta içi konuştuğunuz süre kadar Pazar günleri bedava’ diyor. Ancak hafta içi 24 saatten fazla konuşan kişilerin bedava dakikaları nasıl pazar gününe sığabilir ki?
Tespit: Emrejan

Formula 1 reklamında niye hep kazalar gösterilir ki? Formula 1, yarış tutkusu için mi yoksa kazalar için mi seyredilir?
Tespit: Murathan Candalı

Hindistan’daki düğünlerde takılan altınlarla ilgili Yapı Kredi ne gibi bir bankacılık çalışması yapıyormuş anlayamadık?

Vodafone reklamındaki adam telefonla konuşmaya başlayıp Londra’ya gittiğinde, Londralı adam ona neden selam veriyor? Adam onun kankası mı?

American Express reklamındaki her şeyi önceden görüp önlemini alan Jose Mourinho, neden üstüne kahve döküleceğini önceden bilemiyor?
Tespit: murt

Digiturk reklamındaki Kadir Çöpdemir ‘Filmleri ister orijinal, ister altyazılı izleyebilirsiniz!’ diyor da zaten orijinal demek altyazılı demek değil midir?
Tespit: Yankı Yılmaz

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.