Parti logoları seçim sonuçlarına göre güncellenseydi…

Uğurcan Ataoğlu'ndan seçim sonuçlarına alternatif bir yorum.

28.06.2018 - 15:54 | Sencer Uçar

Parti logoları seçim sonuçlarına göre güncellenseydi...

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Nisan ayı ortasında yaptığı erken seçim çağrısının ve bu çağrının TBMM’de karşılık bulmasının ardından ülkede seçim rüzgârları esmeye başlamış, partilerin ve adayların Mayıs ayında başlattıkları kampanyalar ise 24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27’nci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’ne kadar gündemi bir hayli meşgul etmişti.

Sandıklar kapandı, resmi olmayan sonuçlar açıklandı, seçimin kazananları belli oldu. Ancak seçimin ardından oluşan siyasi tablo hem adaylar hem de partiler açısından tartışmaları da beraberinde getirdi.

Alametifarika Kurucu Ortağı ve Yönetici Kreatif Direktörü Uğurcan Ataoğlu da seçim sonuçlarını kendi perspektifinden, parti logolarında “ufak” değişiklikler yaparak değerlendirdi. Haftalardır yazılıp çizilen, geceler boyu konuşulup, tartışılan konulara ve sonuçlarına hep birlikte maruz kaldığımızı ve bu süreçte en az politikacılar kadar bizlerin de yıprandığını dile getiren Ataoğlu, bu duruma kişisel bir tepki vermek ve görsel bir tespit yapmak istediğini söylüyor ve ekliyor: “Mesleğimiz gereği kelimeleri ve cümleleri görüntüsel olarak ifade etmek zaten bizim işimiz. Karmaşık mesajları sadeleştirerek anlatmak da. O zaman hayat ve insanlar çok da anlaşılmaz gelmiyor.”

Ataoğlu’nun Instagram ve Twitter hesaplarından paylaştığı, parti logolarının seçim sonuçlarına göre güncellenmiş halleri şöyle:

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.