Papara’dan görme engellilere yönelik Voice Card

Papara, Mastercard, Thales ve BlindLook işbirliğinde geliştirdiği Voice Card’ı tanıttı.

10.01.2023 - 16:06 | MediaCat

Papara, görme engelli bireylerin finansal işlemlerini daha kolay ve güvenli kılmak amacıyla geliştirdiği Voice Card’ın detaylarını bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında paylaştı.

Şirket, Mastercard ve global dijital güvenlik teknoloji markası Thales işbirliğinde hayata geçirdiği Voice Card’ın tasarım aşamasında BlindLook’tan destek aldı.

Voice Card kullanıcıları, kartları POS cihazına takıldığında işlem tutarını cep telefonlarından duyabilecek ve böylece, ödeyecekleri tutarı bilerek işlemlerini güvenli bir şekilde tamamlayabilecekler. Voice Card, görme engelli bireylerin yanı sıra POS cihazıyla ödeme yapmakta zorluk çeken tüm kullanıcılara da kolaylık sunmayı hedefliyor.

Papara CEO’su Emre Kenci projeye ilişkin açıklamasında, “Dünyada bir ilk olan Voice Card, Mastercard ve Thales ile yürüttüğümüz ortak bir çalışmanın ürünü. BlindLook aracılığıyla bu kolaylığa ihtiyaç duyan herkese ulaşmayı hedefliyoruz. Finansal hizmetlere erişimde eşitlik ve kapsayıcılık yaklaşımımızı öne çıkaran ürün ve hizmetlerimizle sosyal faydaya odaklanmayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Avşar Gürdal ise, “Ödemelerin demokratikleşmesi ve sürdürülebilir ekonomilerin inşası ancak her bireyin sisteme erişim imkânı ile mümkün. Bu projede yer almaktan ve Voice Card’ın tüm dünyada ödeme kabulünü sağlamaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz” eklemesinde bulundu.

Thales Türkiye ve Azerbaycan Ülke Direktörü Ali Yıldız, Thales’te inovasyonun birçok sorunu çözme potansiyeline sahip olduğunun bilinciyle çalıştıklarının ve Papara’yla işbirliği yapmaktan mutluluk duyduklarının altını çizerek, “Papara, kapsayıcı bir toplum için bağlılıklarını göstermek adına Voice Card’ı seçti. Yeniliklerimizin daha sürdürülebilir ve sorumlu ödeme çözümleri oluşturmaya katkıda bulunduğunu görmekten heyecan duyuyoruz” dedi.

Voice Card’ın görme engelli bireylerin ihtiyaçlarını karşılarken ödeme sürecinde gereken erişilebilirliği, güveni ve hızı sağladığını belirten BlindLook Kurucu Ortağı Sadriye Görece ise Voice Card’ın yaratımında yer alan tüm partnerlere, eşit ve engelsiz bir dünyanın var olması için attıkları adımdan dolayı teşekkür etti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.