MediaCat

Papara’dan Avrupa açılımı

Papara, İspanya merkezli neobank Rebellion’ı satın aldı.

Papara'dan Avrupa açılımı

2016’dan bu yana faaliyet gösteren finansal teknoloji şirketi Papara, yurtdışına açılma planları doğrultusunda İspanya merkezli neobank* Rebellion’ı bünyesine kattı.

Y ve Z kuşağına mensup kullanıcılara bankadan bağımsız bir finansal deneyim için para transferi, ön ödemeli kart, Cashback gibi finansal ürün ve hizmetler sunan Rebellion, İspanya’da mobil uygulama mağazalarında en çok olumlu oy alan finansal teknoloji uygulamasını geliştiren şirketlerden biri olarak öne çıkıyor. 2017’de Sergio Cerro ve Alex Sagrado tarafından kurulan Rebellion’ın bugüne dek 15 milyon euro yatırım aldığı biliniyor.

Rebellion Kurucu Ortağı Sergio Cerro

Rebellion Kurucu Ortağı Sergio Cerro

Rebellion Kurucu Ortağı Sergio Cerro, satınalmaya ilişkin görüşlerini, “Rebellion olarak küresel yatırımcı trendlerindeki değişimler nedeniyle, 2022’nin başlarında uluslararası bir üst düzey oyuncuyla güçlerimizi birleştirmek için stratejik bir M&A planı başlattık. Bu satınalma, İspanyol neobankacılık piyasasıyla sorunsuz bir şekilde uyum sağlayan bir projeyi ilerletmek için olağanüstü bir fırsat sunuyor. İspanya’da baskın bir oyuncunun yokluğu ve hâkim ekonomik manzara göz önüne alındığında Papara’nın kaynakları, iş vizyonunu ve tutkuyu sinerjik olarak harmanlamak için ideal ortak olduğuna güçlü bir biçimde inanıyorum. Mevcut Rebellion ekibi bu yeni maceranın parçası olmayı sürdürecek ve sektördeki uzmanlığımız yeni işe alımlar ve Papara’nın vizyonuyla büyüyecek” sözleriyle paylaştı.

Bir diğer kurucu ortak Alex Sagrado ise şirketin yeni dönemdeki ürün yaklaşımını şu sözlerle aktardı: “Yeni dönemde Papara ve Rebellion ürün geliştirme stratejilerinde finansal teknolojileri giderek daha şeffaf ve kullanışlı hale getirmek, finansın herkes için ve aynı zamanda kişisel olduğuna dair bir kabulle her bireye en iyi deneyimi sunmak gibi yaklaşımları paylaşmayı sürdürecek. Bu sayede kullanıcıların günlük yaşamla bütünleşen, nitelikli, erişilebilir ve hızlı bir deneyim talebine yanıt verilebilecek.”

Papara CEO'su Emre Kenci

Papara CEO'su Emre Kenci

Papara CEO’su Emre Kenci, geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen Uludağ Ekonomi Zirvesi’ndeki konuşmasında Papara’nın küresel pazarlarda rekabet edebilme potansiyeline inandıklarını vurgulayarak 2023 içinde Avrupa’da iki şirket satın alacaklarını duyurmuştu. Rebellion, Papara’nın 2023’te Avrupa’da tamamladığı ilk satınalma anlaşması oldu.

* Fiziksel şubesi olmayan, mobil ve internet tabanlı platformlarda faaliyet gösteren banka.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.