MediaCat

Pantone’dan 2022’nin trend renklerine bakış

Sıcak sarılar, cesur pembeler ve modası geçmeyen yumuşak tonların boy gösterdiği raporun çıktılarına birlikte bakalım.

Pantone’dan 2022’nin trend renklerine bakış

Renk standardı uzmanı Pantone, New York Moda Haftası’ndaki gözlemlerinden yola çıkarak 2022 İlkbahar/Yaz sezonuna ilişkin yıllık trend raporunu yayınladı.

Önümüzdeki moda koleksiyonlarında göreceğimiz beş temel rengin yanı sıra, Pantone Renk Enstitüsü 10 çarpıcı rengi de gelecek sezonun trendi olarak belirledi. Parlak tonların renkler arasındaki hâkimiyeti, insanların yeniden eğlenme isteği ve geleceğe dair iyimserliğine gönderme olarak yorumlandı.

Pantone'dan 2022'nin trend renklerine bakış

Sıcak sarı “Daffodil” samimi ve davetkâr bir havadayken, paletteki canlı renklerden bir diğeri olan “Innuendo” ise cesur tonuyla yaklaşması beklenen iyi zamanları müjdeler gibi görünüyor. Pantone Renk Enstitüsü uzmanlarına göre paletteki renkler genel olarak son derece değişken bir ortamdaki denge özlemimizi yansıtıyor ve rahatlık, netlik, güvenlik ihtiyacımızı ortaya koyarken tanıdık olanla kalma isteğimizi tatmin ediyor. Aynı zamanda, özgür ruhlu iyimserlik ve yeni bir kurtuluş hissi, kendiliğindenlik, canlanma ve neşe arzusu da çarpıcı tonlarda kendini gösteriyor.


Pantone’a göre klasik tonlar ilk etapta göze çarpmasa da zamansız duyguların ifadesi niteliğinde. Bej renginin “Perfect Pale”deki yumuşak tonu, “Basil”in rahatlatıcı dünyeviliği sezon boyunca güvenli bir liman arayanların tercih sebebi olabilir.
Pantone'dan 2022'nin trend renklerine bakış

Pantone Renk Enstitüsü İcra Direktörü Leatrice Eiseman yaptığı basın açıklamasında seçili renkleri “oyunculuğu kutlayan neşeli tonlarla birlikte rahatlatıcı ve zamansız bir dizi renk aracılığıyla rahatlatıcı aşinalık ve neşeli macera için rekabet halindeki arzularımız bir araya geliyor” sözleriyle yorumluyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.