Özsüt’e yeni genel müdür

Türkiye genelinde 140'tan fazla şubeyle faaliyet gösteren Özsüt'ün Genel Müdürlük görevine...

30.03.2009 - 18:03 | MediaCat

Türkiye genelinde 140’tan fazla şubeyle faaliyet gösteren Özsüt’ün Genel Müdürlük görevine Yıldırım Çullu getirildi. 1993 yılından bu yana Özsüt Genel Müdürlüğü görevini yürüten ve gerçekleştirdiği çalışmalarla firmayı Türkiye’nin en yaygın zincirlerinden ve en çok tanınan markalarından biri haline getirmeyi başaran İbrahim Urlulu ise çalışmalarına Özsütden Gıda Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam edecek. Özsütden Gıda bünyesinde, Özsüt de dahil olmak üzere gıda alanında faaliyet gösteren çeşitli şirketler yer alıyor.

Özsüt’ün Genel Müdürlüğünü üstlenen Yıldırım Çullu, yeni görevindeki hedeflerine ilişkin olarak şunları söyledi: “Gerçekleştireceğimiz çalışmalarla sektörümüze yön vermekle kalmayacak, aynı zamanda müşterilerimize mükemmel hizmet ve kaliteli ürünler sunmak anlamında tüm rakiplerimizin önünde yer almaya devam edeceğiz. Türkiye’nin en sevilen ve beğenilen markaları arasında ilk sıralarda yer alan Özsüt’ü yalnızca yurtiçinde çok daha yukarılara taşımakla kalmayacak, aynı zamanda yurtdışında da adından söz edilen bir marka haline getireceğiz.”

Yıldırım Çullu, 1978 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakülteleri, İktisat ve Maliye Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra İngiltere’deki Manchester Üniversitesi ve Kanada York Üniversitesi’nde ekonomi alanındaki yüksek lisansını tamamladı. İş hayatına 1983 yılında Yaşar Holding’e bağlı Pınar Su bünyesinde İhracat Müdürü olarak başladı. 1984-1988 arasında Yaşar Dış Ticaret A.Ş.’de gıda ve daha sonra sanayi ürünlerinde Departman Müdürü olarak çalıştı. 1996’ya dek Pepsi Cola’da İş Geliştirme Müdürü pozisyonunda görev yapan Çullu, aynı yıl Raks Dış Ticaret’in Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonunu üstlendi. Yıldırım Çullu, 1996-2008 yılları arasında Yaşar Holding bünyesinde çeşitli pozisyonlarda çalışmalarını sürdürdü. 1996-2000 arasında Yaşar Dış Ticaret’te Genel Müdür unvanıyla görev yapan Çullu, ardından 2001’e dek Yaşar Holding Dış Ticaret ve İçecek Bölümünden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak çalıştı. 2001-2003 arasında Tarımsal Üretim ve Turizmden Sorumlu Başkan Yardımcılığı, 2004 yılından itibaren ise 3 yıl süresince Boya Grubunda Finansmandan Sorumlu Başkan Yardımcılığı yaptı. 2007-2008 arasında ise Kağıt Grubunun Başkan Yardımcılığı ve Viking Kağıt’ın Genel Müdürlüğünü yürüttü. Meslek yaşamı boyunca Yaşar Holding iştiraki Bintur Air, Bintur Catering, Pınar Deniz, Yaşar Dış Ticaret, DYO Boya, DYO Matbaa Mürekkepleri, YADEX GmbH yönetim kurullarında görev aldı. Uluslararası ticaret, pazarlama ve finans alanlarında 25 yıllı aşkın üst düzey yönetim tecrübesine sahip olan Çullu, 2009 Mart ayı itibariyle Özsüt’ün Genel Müdürlük görevini yürütmeye başlamış bulunuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.