MediaCat

Özgürlük talebiyle boş kalan sayfalar

The Wall Street Journal’dan Rusya’da 1 yıldır tutukluluğu devam eden gazeteci Evan Gershkovich için farkındalık kampanyası.

Bir yıl önce görev için gittiği Rusya’da casusluk suçlamasıyla gözaltına alınan The Wall Street Journal muhabiri Evan Gershkovich’in tutukluluğu devam ediyor. Rusya, Soğuk Savaş’tan bu yana tutukladığı ilk ABD’li gazeteci konumundaki Gershkovich’in gizli bilgi toplarken suçüstü yakalandığını, ABD ise 32 yaşındaki gazetecinin görevini yaptığını ve iddiaların temelsiz ve haksız olduğunu savunuyor.

Gershkovich’in tutukluluğunun birinci yıldönümünde farkındalığı pekiştirmek isteyen The Wall Street Journal, ajansı Mother işbirliğiyle “Kayıp Makaleler” (Missing Articles) kampanyasını hayata geçirdi. Gazetenin 29 Mart baskısında ve dijital baskısında Gershkovich’in yazamadıkları haberleri temsilen sayfalarda boş alanlar bırakıldı. Geniş boşluklara “Bu Haber Yazılamıyor”, “Haberi Burada Olmalı” gibi başlıklar ve alt köşelerde gazetecinin serbest bırakılmasına yönelik metinler eşlik etti.

Gazete Gershkovich serbest kalıp haberlerine tekrar başlayana dek sayfalarında boşluklar bırakmayı sürdürecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.