Özgür Tort’a uluslararası görev

Migros İcra Başkanı Tort, CGF’in perakende alanındaki dünya başkanlığını üstlenecek.

17.06.2019 - 16:38 | Sencer Uçar

Özgür Tort'a uluslararası görev-00

Migros Ticaret A.Ş. İcra Başkanı Özgür Tort, dünyanın önde gelen perakende ve hızlı tüketim ürünleri üreticisi şirketlerin çatı kuruluşu Consumer Goods Forum’un (Tüketici Ürünleri Forumu-CGF) Haziran ayı itibarıyla perakende alanındaki dünya başkanı oldu.

Migros’tan yapılan açıklamaya göre, Özgür Tort yeni görevini Haziran ayı itibarıyla iki yıl boyunca sürdürecek. Birliğin üretici alanındaki eşbaşkanlığını ise Danone CEO’su Emmanuel Faber üstlenecek.

CGF’in dünyanın en büyük şirketlerini bir araya getirdiğini söyleyen Tort, CGF bünyesinde sürdürülebilirlik, verimlilik, iş sonuçlarının çevreye etkileri, bunları iyileştirmenin yolları ve sektörün gelecekte karşılaşabileceği zorluklara küresel kapsamda çözümler üretildiğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sektörümüzün içinde bulunduğu bu heyecan verici dönemde CGF’in ortaya koyduğu girişim ve çalışmalara liderlik etmek gurur verici. Perakendede dünyadaki değişim ve coğrafi yaygınlığın getirdiği deneyimin gelecekte tüketiciler ve dünya kaynakları için önemli pozitif atılımlar yaratacağına inanıyorum. Bunda Türkiye’nin de rolü olacak. Dünya çapındaki tüketim yalnızca nüfus artışı değil, aynı zamanda giderek büyüyen tüketim tutkusuyla artmaya devam ediyor. Bunun da çevremiz üzerinde çeşitli etkilerinin olduğu bir gerçek.

Artan tüketici talebini karşılamak ve gelecek nesillere karşı sorumluluğumuzu yerine getirmek için sürdürülebilir büyüme anlayışına odaklanmamız gerekiyor. Bu da iş yapış şekillerimizi önemli ölçüde etkiliyor ve değiştiriyor. Küresel perakende sektörünün bu yeni çağında perakendeciler, üreticiler, resmî kurum ve kuruluşlar, üniversiteler, STK’lar ve dijital platformlar, yani tüm taraflar olarak işbirliği içinde çalışmamız, sektörümüzün güçlenmesi bakımından büyük önem taşıyor. CGF olarak, önümüzdeki dönemde, perakendenin geleceğini şekillendirecek bu ortak çalışmalara yoğunlaşacak ve fark yaratan sonuçlar ile tüketicilerin yaşamlarına doğrudan fayda sağlayacağız.”

Tüketicilerin değer odaklı perakende anlayışı beklediğinin altını çizen Tort, “Şeffaf olmak ve tüketiciye en doğru bilgi akışını sağlamak temel ilke. Bu kapsamda, Migros olarak, CGF Yönetim Kurulu tarafından belirlenen global taahhütlerin imzacısıyız. CGF’in dünya çapında yürüttüğü dijital veri entegrasyonu ve ürün içeriklerinin şeffaflaşması önemli konulardan. Bunun dışında plastik atıkların geri dönüşümü, gıda israfının önlenmesi, sağlıklı yaşam farkındalığı, gıda güvenliği, sosyal ve çevresel sürdürülebilirlik projelerine katkı sağlıyoruz. Türkiye’de başlattığımız birçok uygulamalarımızla dünya perakendesine de yön veriyoruz. Dünya değişiyor ve Türkiye de bu değişimi körüklüyor.” dedi.

CGF’in küresel düzlemde başlattığı; perakendeci, üretici ve tüketiciler arasında tutarlı ve şeffaf veri akışını hedefleyen çalışma için GS1 iş birliğinde Türkiye’de sektöre öncülük ettiklerini söyleyen Tort, “Veri akışının dijitalleşmesi, merkezileşmesi ve standartlaştırılması sayesinde sektörümüzde verimlilik sağlamayı hedefliyoruz. Bu projenin devamı olarak, müşterilerimizin mağazalardaki binlerce ürünün içerikleriyle ilgili zengin, güncel ve güvenilir bilgiye erişmelerine ve daha bilinçli kararlar almalarına yardımcı olacağız.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Dunya.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.