Otomotiv sektörü en çok haber olan markalar

Ne akaryakıt fiyatlarındaki artış, ne Merkez Bankası’nın yeni uygulamaları, otomotiv pazarındaki yükselişini önleyemedi

15.06.2011 - 00:00 | MediaCat

Ne akaryakıt fiyatlarındaki artış, ne Merkez Bankası’nın yeni uygulamaları, otomotiv pazarındaki yükselişini önleyemedi. Geçtiğimiz yılı tarihi satış rekoruyla kapatan otomotiv sektörünün, 2011 yılındaki yükseliş trendinin yayınlanan haberlere de aksettiği ortaya çıktı. Medya Takip Ajansı Interpress’in yaptığı araştırmaya göre, Ocak ayından bu yana basında çıkan otomotiv sektörü haber sayısının, geçtiğimiz yılın ilk beş ayına göre % 15 artış gösterdiği belirlendi. Ulusal, bölgesel ve yerel iki bini aşkın gazete ile derginin incelenmesi neticesinde, otomotiv sektöründe yer alan yerli – yabancı firmalar arasında altmış iki tanesi hakkında toplam 32 bin 882 adet haber yayınlandığı tespit edildi.

Otomotiv haberlerinde Ford ve Renault rekabeti yaşanıyor

Interpress’in yılbaşından bu yana çıkan haberleri değerlendirdiği analiz raporuna göre; yazılı basında binek oto segmentinde en çok haber Ford hakkında çıkarken, Renault, Toyota, Mercedes ve Fiat’ın ilk beş sırayı oluşturduğu belirlendi.

Ocak ayından bu yana hafif ticari araç segmentini kapsayan haber araştırmasına göre, Ford ilk sırada yer alırken Renault, Tofaş, Hyundai ve Volkswagen listede ilk beş içinde yer alıyor.

Yılın ilk beş ayı dikkate alınarak yapılan araştırmada, ağır ticari araç segmentinde ise yine Ford haberde önde giderken Renault, Mercedes ve Karsan’ın yakın takipçileri olduğu ortaya çıktı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.