Markalar için Facebook mu Twitter mı daha etkili

Pek çok marka sosyal ağlardaki sayfalarıyla da tüketiciye ulaşıyor. Compete, Facebook ve Twitter'ın markalar ve tüketiciler arasında kurduğu bağlantıları karşılaştırabileceğimiz veriler yayınladı.

15.06.2011 - 00:00 | MediaCat

Pek çok marka sosyal ağlardaki sayfalarıyla da tüketiciye ulaşıyor. Compete, Facebook ve Twitter’ın markalar ve tüketiciler arasında kurduğu bağlantıları karşılaştırabileceğimiz veriler yayınladı.

Bu verilere göre Twitter kullanıcıları markanın ürününü almaya ve ürün güncellemelerini takip etme konusunda Facebook kullanıcılarından daha aktif.

Compete’in yayınladığı grafikte, Twitter’da bir markayı takip eden kullanıcıların yüzde 56’sının, o markanın bir ürününü alması olasıyken, Facebook’ta bir markayı beğenen kullanıcıların yüzde 47’sinin o markanın bir ürününü alması olası.

Twitter kullanıcıları ürün güncellemelerine daha odaklı

Twitter’da bir markayı takip eden veya Facebook’ta bir markayı beğenen kullanıcılar ürünler hakkındaki indirimlerden veya hediyelerden eşit düzeylerde haberdar olurken, twitter kullanıcıları ürün güncellenmelerinden daha çok haberdar oluyor.

Twitter kullanıcıları daha mobil

Compete’in verilerine göre Twitter kullanıcıları, Facebook ve LinkedIn kullanıcılarına göre sosyal paylaşımlarında mobil cihazları daha çok kullanıyorlar. Twitter kullanıcılarının yüzde 43’ü Twitter’a telefonlarından bağlanırken sadece yüzde 9’u tabletlerinden ulaşıyor.

Facebook üyelerinin yüzde 34’ü ve LinkedIn üyelerinin sadece yüzde 9’u sosyal ağlara telefonlarıyla bağlanıyor. Facebook ve LinkedIn kullanıcılarının yüzde 98’i sosyal networklere bilgisaraylarından bağlanıyor. Bu oran Twitter kullanıcıları için yüzde 92.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.