MediaCat

Oscar Wilde’dan modern dünyaya

Lululemon’dan şiirsel bir reklam kampanyası.

Oscar Wilde’dan modern dünyaya

Pandemiden ötürü evlerinde kilitli kalan insanların kendilerini spora vermeleriyle 2020 Şubat – Kasım ayları arasında küresel çapta büyüyen ve online satışlardan 2,67 milyar dolar gelir elde ettiğini açıklayan spor giyim markası Lululemon, şimdiye kadarki en büyük reklam kampanyasını yayınladı.

Özellikle pandeminin etkisiyle modern dünyanın karmaşasında bireylerin hayattan tatmin olmaya çalışırken yaşadıkları zorlukları, Oscar Wilde’ın 1888’de kaleme aldığı Bencil Dev hikâyesini referans alarak anlatan spor giyim markası Lululemon’un “Being Well is a Journey” isimli reklam kampanyası izleyicilere şiirsel bir dille sesleniyor.

“‘Benim bahçem, benim bahçemdir’ dedi Dev. Ve yüksek duvarlarla ördü bahçesinin etrafını” alıntısıyla başlayan reklam filminde izlediğimiz genç adam dört duvar arasındaki izole yaşamından, aynı Bencil Dev’in bahçesine gelen kışı kovmaya çalışırken duyduğu bir kuş sesiyle yaşadığı sevinci betimleyen hikâyedeki gibi, camından dışarı çıkmaya çalışan bir kuşun kanat çırpışlarıyla uyanıyor ve hayatın güzelliklerinin farkına varmaya başlıyor.

Bir ana film ve iki spottan oluşan Droga5 imzalı reklam kampanyasıyla ilgili düşüncelerini paylaşan Lululemon Kıdemli Marka Direktörü Nikki Neuburger, tüketicilerin her an en iyi hissetme arzularını, sundukları ürünlerle ve kurmaya yardımcı oldukları topluluklarla destekleyerek kategorinin ve tüketicilerin fayda sağlamalarına yardımcı olduklarına inandıklarını belirtiyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.