MediaCat

Oscar için reklam yarışı

25 Şubat 2007 tarihinde düzenlenecek olan Akademi Ödül Töreni, ABC tarafından yayınlanacak. Ödül gecesi için kanaldaki tüm reklam yayını

Oscar için reklam yarışı

25 Şubat 2007 tarihinde düzenlenecek olan Akademi Ödül Töreni, ABC tarafından yayınlanacak. Ödül gecesi için kanaldaki tüm reklam yayını şimdiden satıldı.

Adage internet sitesinin haberine göre Diet Cola, gecenin sponsorları arasında yer alırken reklamverenler arasında, American Express, AT&T, Bank of America, CareerBuilder, Coca-Cola, Dove Cream Oil, General Motors, JC Penney, Kodak, L’Oreal, Masterfoods, MasterCard, McDonald’s ve Microsoft gibi markalar bulunuyor.

Cola sponsor, Pepsi yok

Pepsi, Akademi Ödül Töreni yayınına reklam vermeyi geçtiğimiz yıl sonlandırmıştı. Pepsi’nin çekilmesiyle reklam vermeye başlayan Coca Cola, Diet Coke ile bu yıl Akademi’nin sponsorlarından biri oldu. Markanın Wieden & Kennedy tarafından hazırlanan reklam spotunda, sahneye çıkmadan önce Diet Coke isteyen ünlüler gösteriliyor.

Tören yayınına reklam veren markalardan biri olan perakendeci JC Penney, Saatci&Saatchi tarafından hazırlanan yeni kampanyası Every Day Matters’ı kullanacağı reklamla yeni iç çamaşırı serisini tanıtacak.

Geçtiğimiz yıl Oscar ödülleri için hazırladıkları spotta izleyicilere ‘Priceless’ kampanyası için kendi yaratıcı fikirlerini soran MasterCard, bu yıl da benzer bir reklam sunacak.

Ödül töreni gecesi Vista’nın tanıtımı için bir seri reklam hazırlatan teknoloji devi Microsoft, törenin gerçekleşeceği Hollywood Kodak Tiyatrosu yanında canlı yayın yapacak bir billboard’a da destek veriyor.

Geçtiğimiz yıl reklam spotu yayınlatan Miller Brewing de, bu yıl reklam vermeyenler arasında. Miller’ın törenden çekilmesiyle Grammy sponsoru Heineken’in bira kategorisinde boşalan bu yeri dolduracağına dair yapılan yorumlara, firma yetkililerinden henüz bir yanıt gelmedi.

Ratingler düştü

Geçtiğimiz yıl The Daily Show’un sunucusu Jon Stewart, önceki yıl ise komedyen Chris Rock tarafından sululan Oscar ödül törenini bu yıl, komedyen Ellen DeGeneres sunuyor. Yine ABC’de yayınlanmış olan ödül törenini, 38.8 milyon kişi izlemiş ve tören 18-40 yaş grubunda 13.9 izlenme ratingine ulaşmıştı.

En iyi film ödülünü Crash’in aldığı 2006 yılında ratingler, Million Dolar Baby’nin en iyi film seçildiği ve 42.1 milyon kişi tarafından izlenen bir önceki yıla göre düşüş göstermişti. Bu yıl düzenlenecek törende, ratinglerin yeniden yükselmesi bekleniyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.