OPET, temiz tuvalet eğitimlerine devam ediyor

OPET, 2000 yılından bu yana sürdürdüğü Türkiye’nin en uzun soluklu toplumsal projelerinden olan...

16.06.2008 - 12:31 | MediaCat

OPET, 2000 yılından bu yana sürdürdüğü Türkiye’nin en uzun soluklu toplumsal projelerinden olan “Temiz Tuvalet Projesi” kapsamında, bilinçlendirme çalışmalarına devam ediyor. Proje kapsamında, İstanbul Valiliği İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nde kalan çocuk-genç ve personelden oluşan toplam 325 kişiye tuvalet hijyeni konusunda eğitim verildi.

OPET, Türkiye’de önemli bir sorun olan tuvalet temizliğini hedef aldığı Temiz Tuvalet sosyal sorumluluk projesi ile, Metin Sabancı Spastik Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi ve Taksim 75. Yıl Çocuk ve Gençlik Merkezi’nde eğitimler düzenledi. 147 personel ve 178 çocuk olmak üzere toplam 325 kişiyi kapsayan eğitimler sırasında, tuvalet hijyeni ve temizliğin sağlığımız üzerindeki önemi anlatılırken, konuyla ilgili çocuk ve yetişkinlere yönelik çizgi filmler gösterildi.

14 Haziran Cumartesi günü düzenlenen eğitimler, Temiz Tuvalet projesinin fikir lideri OPET Yönetim Kurulu Üyesi Nurten Öztürk’ün katılımı ile gerçekleşti. Nurten Öztürk, OPET’in 2000 yılından bu yana sürdürdüğü Temiz Tuvalet projesi ile, Türkiye çapında öncü bir rol üstlenerek pek çok kurumun bu konuda çalışmalar yapmasına teşvik edildiğini belirtti. Tuvalet temizliği ve hijyene verilen önemin sağlıklı bir yaşam için büyük önem taşıdığını belirten Öztürk, bu bilincin toplumun geneline yayılması ile gelecek nesillerin daha sağlıklı bireyler olarak yetişeceğini vurguladı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.