Online ticaretin nabzını sahibinden.com tutuyor

sahibinden.com, geride bırakmakta olduğumuz 2010 yılı değerlendirmesi ve 2011 yılına ilişkin...

24.12.2010 - 00:00 | MediaCat

sahibinden.com, geride bırakmakta olduğumuz 2010 yılı değerlendirmesi ve 2011 yılına ilişkin beklentilerini 24 Aralık Cuma Günü düzenlenen basın toplantısında paylaştı. sahibinden.com Genel Müdürü Burak Ertaş ve sahibinden.com Ürün ve İş Geliştirme Müdürü Emre Erşahin’in katılımıyla gerçekleşen toplantıda sahibinden.com’un e-ticaret sektöründeki 10. yılının yanı sıra 2011 projeleri ve sektöre dair beklentiler açıklandı.

2010 yılında sahibinden.com’a 12 milyon yeni ilan girişi yapıldı
Toplantıda, 2010 yılına ilişkin değerlendirmelerde bulunan sahibinden.com Genel Müdürü Burak Ertaş, 2010 yılında sahibinden.com’a toplam 12 milyon yeni ilan girişi yapıldığını iletti. Ayrıca aktif ilan sayılarının yüzde 50’lik bir artış göstererek 2 milyonu geçtiğini bildirdi. 2010 yılı içerisinde sahibinden.com’u ziyaret eden tekil ziyaretçi sayısının da yüzde 51 oranında artarak 20 milyon’a ulaştığına değinen Ertaş, sahibinden.com’un Türkiye’nin en çok ziyaret edilen e-ticaret platformu ve en çok ziyaret edilen ilk 10 internet sitesinden biri  olduğunu söyledi. Sahip oldukları yoğun ziyaretçi trafiği sayesinde Türkiye’nin ticaret, alışveriş, emlak ve otomotiv eğilimlerini tespit etme olanağı bulduklarını belirtti.

İstanbul’daki Ev Kiraları Kars’ın 3 Katı
Ayrıca sahibinden.com kullanıcılarının online alışveriş eğilimleri mercek altına alınarak oluşturulan Sahibindex verilerini de paylaşan Ertaş; dakikada bir konutun satıldığı ya da kiralandığı sahibinden.com’dan alınan bilgilere göre 2010 yılı içerisinde emlak satışının en çok gerçekleştiği ilin İstanbul, en az sayıda satış yapılan ilin ise Mardin olduğunu belirtti. Yine bu bilgilere göre kullanıcıların en çok tercih ettiği konut tipi 2+1 evler olurken, ortalama konut kiralama taleplerinin İstanbul’da 900 TL, Kars’ta ise 300 TL olduğu görüldü. Ayrıca İstanbul’da metrekare başına en pahalı dairelerin Beyoğlu’nda, en ucuz dairelerin ise Sultangazi’de yer aldığı iletildi.

Öte yandan dakikada 2 otomobil satışının gerçekleştiği sahibinden.com tarafından açıklanan Sahibindex verileri, tüketicilerin otomotiv sektöründeki eğilimleri konusunda da ilgi çekici bilgiler sunuyor. Sahibindex verilerine göre, 2010 yılında en fazla otomobil satışı İstanbul’da en az otomobil satışı ise Ardahan’da gerçekleşti. Ayrıca Ertaş, motor hacmi bakımından 1300- 1600 cc, renk olarak ise gümüş gri otomobillerin tercih edildiği iletildi.

Avrupa’nın ilk 5’inde bir Türk markası
Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Burak Ertaş “2010 yılında mevcut iş alanlarımızda yeni iş modelleri yaratarak sürdürülebilir bir büyüme gerçekleştirmeyi hedefledik. Sunduğumuz hizmetin kalitesini artırmak için altyapı ve yazılım alanında yaptığımız yoğun yatırımlarla platformumuzu geliştirdik. Bunun meyvelerini de almaya başladığımızı düşünüyorum. 2010 yılsonu itibariyle platformumuzu ziyaret eden tekil ziyaretçi rakamlarına baktığımızda otomotiv ve emlak siteleri arasında Türkiye’de lider, Avrupa’da ilk 5 içerisinde, Dünya genelinde ise ilk 20’de olduğumuzu görüyoruz. Firmamızın bundan sonraki önceliği de, büyüyen ve gelişen ekibimizle, şimdiye kadar olduğu gibi, kullanıcılarımıza daha iyi ve farklı hizmetler vermek için yeni yatırımlar yaparak büyümemizi devam ettirmek olacak” diye konuştu.

Yurtdışı yatırımları 2011’de hız kazanıyor
Toplantıda sahibinden.com’un 2011 beklenti ve planlarına da yer veren sahibinden.com Genel Müdürü Burak Ertaş, “Bizler tüm gücümüzü hep kullanıcılarımızdan aldık ve onlardan aldığımız geri bildirimler ve enerji ile sahibinden.com‘u değişen ve gelişen bir platforma dönüştürdük. Bu doğrultuda 2011 yılında da sunduğumuz hizmetin kalitesini artırmak için altyapı ve yazılım alanında yaptığımız yoğun yatırımlarla kendimizi geliştirmeye devam edeceğiz. Mobil dünyanın hayatımızda her geçen gün daha fazla yer alması nedeniyle özellikle mobil servisler ve uygulamalarla 2011 yılında mobilde daha etkin olacağız. Kendi iş alanlarımızla ilgili yeni yatırımlar yapacağız. Yurtiçi ve yurtdışı yeni Internet projeleri de gündemimizde” diye konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.