Yılın en çok konuşulan dizileri ve dizi oyuncuları

Medya Takip Merkezi (MTM), 2010 yılı boyunca, 1.800’e yakın gazete ve dergiyi takip ederek...

24.12.2010 - 00:00 | MediaCat

Medya Takip Merkezi (MTM), 2010 yılı boyunca, 1.800’e yakın gazete ve dergiyi takip ederek, yılın en çok konuşulan yerli dizilerini ve en popüler dizi oyuncularını belirledi. Basında yer bulan her haber ve yorumun incelenmesi ile oluşturulan rapor sonucuna göre, 2010’nun en çok tartışılan dizisi, Kanal D’nin reyting rekorları kıran yapımı, Aşk-ı Memnu oldu. Aşk-ı Memnu, yıl boyunca basında toplam 5 bin 533 haber ile yansıma buldu. Popüler dizi, köşe yazarlarının da en çok ilgi gösterdiği yapımlar arasında ilk sıradaydı.

Usta oyuncularıyla ATV ekranlarında karşımıza çıkan Ezel dizisi, 2010 yılının basında en çok ilgi gören ikinci yapımı oldu. 5 bin 229 haber ile basında yer bulan Ezel dizisi, özellikle Haluk Bilginer’in kadroya girmesi ve Kıvanç Tatlıtuğ’un konuk oyuncu olarak diziye dahil olması ile de sıkça konuşuldu. Yılın en popüler üçüncü yapımı ise yine Kanal D ekranlarında izleyicileri ile buluşan Yaprak Dökümü oldu. Medya Takip Merkezi’nin (MTM) araştırma raporunda dikkat çeken detaylardan biri de, yılın en çok konuşulan ilk üç dizisinin de Ay Yapım’ın dizileri olmasıydı.

YILIN EN ÇOK KONUŞULAN DİZİ OYUNCULARI: BEREN SAAT, KIVANÇ TATLITUĞ, KENAN İMİRZALIOĞLU
Medya Takip Merkezi’nin (MTM), 2010 yılı basın araştırması sonuçlarına göre, yılın en çok konuşulan dizi oyuncusu, “Aşk-ı Memnu” ve “Fatmagül’ün Suçu Ne?” dizilerindeki performansı ile dikkatleri çeken güzel oyuncu Beren Saat oldu. Yıl boyunca 3 bin 418 haber ve yazıda yer bulan Beren Saat, aynı zamanda yılın en popüler kadın oyuncusuydu.

Yerli dizi dünyasının en çok ilgi gören ikinci ismi ise, Aşk-ı Memnu dizisinin yakışıklı oyuncusu Kıvanç Tatlıtuğ oldu. Ezel dizisine konuk oyuncu olarak katılması ve tamamen farklı bir karakterle izleyici karşısına çıkması, başarılı oyuncunun gündemde kalmasını sağlayan etkenler oldu.

Ezel karakteri ile herkesi ekran başına kilitleyen yakışıklı oyuncu Kenan İmirzalıoğlu, 2010 yılı içerisinde en çok konuşulan üçüncü dizi oyuncusu oldu. Son dönemde, Küçük Sırlar adlı dizisi ve başarılı oyunculuğuyla gündeme gelen Sinem Kobal, özellikle özel hayatına ilişkin haberler ile de medyada sıkça yansıma buldu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.