Olimpiyat Oyunlarının yeni sponsoru Airbnb

Airbnb, Olimpiyat Oyunlarının sponsorları arasına katıldı.

18.11.2019 - 17:10 | Sencer Uçar

Tokyo Olimpiyatları için seyirci kararı

Airbnb, Uluslararası Olimpiyat Komitesi ile 2028 yılına kadar geçerli olmak üzere sponsorluk anlaşmasına vardı. Anlaşma kapsamında Airbnb, Tokyo 2020’den başlayarak Pekin 2022, Paris 2024, Milano 2026 ve Los Angeles 2028 Kış ve Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarının sponsorluğunu üstlenecek.

Her ne kadar detayları açıklanmasa da, Financial Times’a göre anlaşma 500 milyon dolar karşılığında imzalandı.

Anlaşmayla birlikte Olimpiyat Oyunlarının Coca-Cola, Alibaba, Samsung ve Toyota gibi elit sponsorları arasındaki yerini alan Airnbnb, işbirliğinin duyurusunu “Host the World” videosuyla duyurdu.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach, işbirliğinin Olimpiyat Köyü’nü ortadan kaldırmayacağını ancak ziyaretçiler, sporcu aileleri ve görevlilerin konaklamalarını sağlayacağını söyledi. Ev sahibi şehirlerin yeni otel inşa etmeye yönelik, sürdürülebilir olmayan adımlarının da azalacağını belirten Bach, amaçlarının, organizasyonlarını daha sürdürülebilir ve uygulanabilir kılmak olduğunu da ekledi. Bach, anlaşma sayesinde Olimpiyat Oyunları organizatörleri ve paydaşlar için de maliyetlerin düşeceğini de ekledi.

Kaynak: Business Insider, Financial Times

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.