Okurlardan Olimpiyat sloganı yorumu

MediaCat okurlarının İstanbul 2020 olimpiyat sloganı için yorumları…

21.04.2013 - 09:30 | MediaCat

MediaCat okurlarının İstanbul Olimpiyatlar sloganı "Bridge Together" hakkında düşündükleri

Mayıs ayında İstanbul’un 2020 Olimpiyat adaylığının açıklanmasıyla birlikte geçtiğimiz ay yapılan halk oylaması sonucunda, önce olimpiyat logosu sonra da sloganı duyurulmuştu. İstanbul 2020 Olimpiyatları’nı temsilen turuncu ve turkuaz renklerde lale görseli üzerinde İstanbul siluetinin yer aldığı logo seçilirken, ‘birlikte köprüler kuralım’ anlamı gözetilerek düşünülen ‘Bridge Together’ sloganı açıklanmıştı. Logo, olimpiyat ruhunu yansıtmadığı gerekçesiyle, slogan ise anlamı nedeniyle kimi tasarımcılar ve reklamcılar tarafından beğenilmedi, kimileri tarafından ise onaylandı.

Tartışmaların ışığında MediaCat okurlarına bu haftaki anketimizde Türkiye’nin yeni olimpiyat sloganı ‘Bridge Together’ı nasıl bulduklarını sorduk. Web sitemiz ve Facebook sayfamız üzerinden sorduğumuz soruyu 309 kişi yanıtladı. Ankete katılan 309 kişiden 117’si beğendim, 192’si beğenmedim cevabını verdi.

MediaCat okurlarının İstanbul Olimpiyatlar sloganı "Bridge Together" hakkında düşündükleri

Güncel anketimiz “Bir ünlünün birden fazla markanın reklamlarında oynamasını nasıl karşılıyorsunuz?” sorusunun cevabını arıyor. Anketimize hemen bu sayfada, sağınızda yer alan modülden ve ana sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

MediaCat facebook sayfasını takip edebilirsiniz.