MediaCat

OkCupid, kullanıcılarıyla ciddi düşünüyor

Tek gecelik değil uzun soluklu ilişkilerin mecrası olmak isteyen OkCupid, niyetini bir açıkhava kampanyasıyla duyurdu.

OkCupid, kullanıcılarıyla ciddi düşünüyor

ABD menşeli arkadaşlık uygulaması OkCupid, 13 yıllık mevcudiyetinin son döneminde bir dizi yapısal değişiklik gerçekleştirdi ve gerçekleştirmeye devam ediyor. Kendisini tek gecelik değil daha süreklilik arz eden ilişkilerin filizlendiği bir mecra olarak konumlandırmak isteyen uygulama, son olarak, kullanıcıların kendileriyle aynı ilgi ve tutkulara sahip insanları bulmalarını sağlayan Discovery özelliğine ek olarak tüm üyelerinin uygulamada gerçek isimleriyle yer almaları zorunluluğunu getirmişti (“gerçek isim” dayatması üyeler tarafından hayli eleştirilmiş, OkCupid bu zorunluluğu “rumuzlarda rakam ve simge kullanılmaması” şeklinde yeniden tanımlamıştı).

“Hafif” ilişkilerle özdeşleştirilmek istemeyen OkCupid’in bu alandaki çabaları, uygulamanın hayata geçirdiği ilk pazarlama hamlesiyle sürüyor. İngilizcede kullanılan ve “sekse hazır ve nazır” gibi bir anlamı olan DTF (Down to Fuck) kısaltmasını “F” harfinin karşılık geldiği “Fuck” kelimesini değiştirerek daha “dostane ve aile dostu” şekilde yeniden yorumlayan OkCupid, Wieden + Kennedy imzalı açıkhava kampanyası kapsamında, bir dizi afiş hazırladı.

OkCupid’in Portland, New York ve Austin’deki billboard’larda sergilediği ve her birinde DTF’in açılımını farklı bir şekilde yorumladığı afişler sanatçılar Maurizio Cattelan ve Pierpaolo Ferrari imzası taşıyor.

OkCupid DTF kampanyası

OkCupid DTF kampanyası

OkCupid DTF kampanyası

OkCupid DTF kampanyası

OkCupid DTF kampanyası

OkCupid DTF kampanyası

OkCupid DTF kampanyası

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.