Ofis sevgisiyle dolu reklam Twitter’da alay konusu oldu

Dettol'ün ofis hayatını öven kampanyası Birleşik Krallık'ta Twitter'ın gündemine oturdu.

04.09.2020 - 16:03 | Sencer Uçar

Ofis sevgisiyle dolu reklam Twitter'ın alay konusu

Reckitt Benckiser’ın dezenfektan markalarından Dettol, hijyen kurallarına uyulmasını teşvik etme niyetiyle geçtiğimiz hafta sonu Birleşik Krallık’ta Keep Protecting (Korumaya Devam) kampanyasını başlatmış, kampanyanın açıkhava ayağında ise uzun metinlerden oluşan ilanlar yerleştirmişti.

Alınacak küçük önlemlerin, sevilen küçük şeyleri korumaya yaradığını anlatan ilanlardan birisi ofis sevgisi üzerineydi. İlanda sabahları uyanmaktan ofise yolculuğa, patron şakalarından yüz yüze toplantılara kadar, ofis hayatına dair “sevgi dolu” örnekler sıralanıyor, çalışma arkadaşları ikinci aile olarak nitelendiriliyordu. Ne var ki markanın bu zamansız ofis sevgisi patlaması, pek şaşırtıcı olmasa gerek, Twitter’da viral ve alay konusu oluverdi.

Twitter’da kimisi “Beni sonsuza dek evden çalışmaya ikna ettiğin için teşekkürler Dettol” kimisi de Traispotting’e göndermeyle “Evden çalışmayı seç. Donla e-mail atmayı seç. Daha iyi bir hayatı seç” yorumunda bulundu.

Trainspotting’in yazarı Irvine Welsh akıma katılanlar arasında yer aldı.

KÜNYE

  • Reklamveren: Dettol
  • Reklam Ajansı: McCann Londra
Kaynak: Ad Age, The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.