MediaCat

Octagon İstanbul ile Türk sporunda yeni dönem

Spor ajansı Octagon, Türk sporunu dünyaya entegre etmeye hazırlanıyor.

Octagon İstanbul ile Türk sporunda yeni dönem

1983’ten kurulan Octagon, küresel vizyonunu İstanbul ofisini açarak genişletiyor. Olimpiyatlarda, futbolun zirvesi Dünya Kupası’nda ve tüm büyük şampiyonalarda markaların gücünü, geliştirdiği yaratıcı çözümlerle sporun heyecanıyla buluşturan ajans, ülkemizde faaliyetlerine başlıyor.

Türkiye’nin ilk spor odaklı reklam ajansı Sportsnet ile stratejik işbirliği yaparak İstanbul’da bir ofis açan Octagon, küresel düzeyde 3 milyar dolarlık sponsorluk portföyünü ve 2 milyar dolarlık sporcu kontrat hacmini yönetirken, yılda 13 bin sportif etkinlik düzenliyor.

Portföyünde 800’ün üstünde uluslararası üne sahip sporcu yer alıyor

Octagon İstanbul ile Türk sporunda yeni dönemSporcularla ilgili bireysel sponsorluk anlaşmaları, reklam planlamaları ve etkinlik organizasyonları yapan Octagon, 800’ün üzerinde uluslararası üne sahip sporcuyla çalışıyor. NBA’den Golden State Warriors’ın All Star oyun kurucusu Stephen Curry, tarihin en çok olimpiyat madalyası kazanan yüzücüsü Michael Phelps ve Formula 1’in en başarılı pilotlarından Mark Webber başta olmak üzere birçok sporcunun marka konumlamasında Octagon’un payı bulunuyor.

Uluslararası alandaki deneyimiyle Türk sporunda yeni bir dönem başlatacak olan Octagon İstanbul’un lansmanı, bugün (12 Şubat, 2015) Raffles İstanbul Zorlu Center’da yapıldı. “Change Your Game Plan” başlığı altında düzenlenen lansmana, Octagon Global Strateji Başkanı Simon Wardle ve Octagon EMEA Başkanı Jeff Ehrenkranz da katıldı. Sportsnet Group Başkanı Ahmet Gülüm ise etkinliğin moderatörlüğünü üstlendi.

“Markaları, kahraman markalar haline getirdik”

Simon Wardle, lansmanda yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Spor, eğlenceden ve maçlardan çok daha fazlasıdır. Günümüz dünyasında tüketicinin elinde çok daha fazla seçim şansı var ve spor, markaların vermek istedikleri mesajları, tüketiciye daha kolay ulaştırabilmeleri için bir araç. Taraftarlık tutkusu çalışmalarımıza yön veriyor. Octagon olarak 30 yıldır müşterilerimizle hedef kitleleri arasındaki ilişkilerin daha da derin olması için kullanıyoruz. Bu tutku sayesinde müşterilerimiz, spor dünyasının sevilen hatta kahraman markaları haline geldiler.”

Octagon İstanbul ile Türk sporunda yeni dönem

“Octagon İstanbul’un temel çalışma bölgesi Türkiye olacak”

Jeff Ehrenkranz ise görüşlerini şu şekilde ifade etti: “Bu işbirliğinden büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. 10 yıldan bu yana Sportsnet Group ile birlikte işbirliği içerisindeyiz. Octagon İstanbul’un temel çalışma bölgesi Türkiye olacak. Ancak ofisin sorumluluk sahası içinde Azerbaycan, Türkmenistan, Kazakistan, Bulgaristan, Gürcistan ve Romanya da yer almakta. Octagon İstanbul, bu saydığımız 6 ülkeyle ilgili de projeler yürütecek ve o ülkelerin spor endüstrilerine de katkı sağlayacak.”

“Spor endüstrisi, Hollywood’dan 7 kat daha değerli”

Octagon İstanbul ile Türk sporunda yeni dönemSportsnet ile Octagon’un stratejik işbirliğinin Türk spor endüstrisine değer katacağını belirten Sportsnet Group Başkanı Ahmet Gülüm, konuşmasında şunları söyledi: “43 yıllık spor yaşantımda, birçok konuşma yaptım. Ama ilk defa böylesine heyecan verici bir işbirliği hakkında konuşma imkânı buluyorum. Spor, çok boyutlu bir kurgu. Bu nedenle markaların çok değerli yöneticilerine “Change Your Game Plan” demek istiyorum. Spor endüstrisi dünya üzerinde 1.6 trilyon dolarlık bir değere sahip. Bu rakam, spor endüstrisinin sağlık endüstrisi gibi birçok endüstriden daha büyük olduğu anlamına geliyor. Bugün ABD’de spor endüstrisi, Hollywood sektöründen 7 kat daha büyük bir sektör. Bu nedenle, biz Türk markalarının oyun planlarına sporu da almaları gerektiğini söylemek istiyoruz.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.