MediaCat

Obeziteye karşı Pornhub usulü savaş

Bu mücadelenin Pornhub’a ihtiyacı vardı…

Obeziteye karşı Pornhub usulü savaş

İnsan sağlığının en amansız düşmanları kimdir diye sorsanız, herhalde yanıtlar arasında ilk sıralarda obezite ve sigara bağımlılığı gelir. Sigaranın zararları yıllardan bu yana biliniyor fakat obezite ile mücadelede gereken adımların uzun süredir atılıyor olduğunu söyleyebilmek güç. Son dönemlerde yükselişe geçen fit yaşam akımları sağ olsun, obeziteye karşı farkındalık yaratılması biraz daha kolaylaşmış gibi görünüyor. Halihazırda kimsenin desteklemediği obezite de bu sayede kan kaybetmeye devam ediyor.

Yukarıdaki satırları okuduktan sonra obeziteye karşı cepheye koşanlar arasında Pornhub’ın yer almayacağı gibi bir düşünceyi aklınızın ucundan bile geçirmediğinizden eminiz. Neden mi? Çünkü obezitenin yol açtığı sağlık sorunları arasında sertleşme bozukluğu da yer alıyor. Hal böyle olunca da obezite sert bir düşman daha edinmiş oluyor.

Peki Pornhub obeziteye karşı sert bir savaş açacak olsaydı, bu işi nasıl kıvırabilirdi? Bu sorunun yanıtını arayan Danimarka Medya ve Gazetecilik Okulu, Pornhub mobil uygulamasına HeartOn adlı bir özellik yerleştiriyor. HeartOn basit bir mantıkla çalışıyor: “Haftada 56 bin adım sınırını geç, 24 saat boyunca Pornhub’a premium erişim hakkı kazan.” Bireysel açıdan bakarsak, obezite bu habere çok üzülecek gibi duruyor. Ancak Pornhub’ın yapabilecekleri bu kadarıyla sınırlı değil. İşin bir de kitlesel boyutunun bulunduğunu unutmamak lazım. Tam da bu noktada, ABD’de obezitenin en fazla görüldüğü şehirlerde düzenlenen “Sert Yürüyüşler” devreye giriyor. Farkındalık meselesini ikiye katlamak için sektörün yıldız oyuncularına da görev düşüyor elbet. Düzenlenen yürüyüşlerde onlar da boy göstererek obeziteye korku salıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.