Obama çocuk kitabı yazdı

Daha önce anılarını kitap haline getiren ABD Başkanı Barack Obama, şimdi de bir çocuk kitabı çıkarmaya hazırlanıyor...

15.09.2010 - 00:00 | MediaCat

Daha önce anılarını kitap haline getiren ABD Başkanı Barack Obama, şimdi de bir çocuk kitabı çıkarmaya hazırlanıyor. ‘Of Thee I sing: A Letter to My Daughters’ adını taşıyan 40 sayfalık kitap, aralarında ilk ABD Başkanı George Washington ve beyzbol oyuncusu Jackie Robinson’ın da bulunduğu 13 ünlü Amerikan şahsiyetine övgü niteliği taşıyor.

Telegraph Gazetesi’nin haberine göre kitabın çizimlerini, pop şarkıcısı Madonna’nın çocuk kitaplarının çizimlerini de hazırlayan Loren Long yaptı. Kitap Obama’nın otobiyografisi ‘Dreams from My Father’ ve siyasi eseri ‘The Audacity of Hope’’u da yayınlamış olan Random House tarafından 16 Kasım’da piyasaya sürülecek.

GELİRİNİ BAĞIŞLAYACAK
Barack Obama’nın anı kitabı ‘Dreams From My Father’ ve politik bir çalışma olan ‘The Audacity of Hope’, milyonluk satış rakamlarına ulaşmıştı. Yayın evinin açıklamasına göre, Obama, bu yeni kitabının satışından elde dettiği geliri, hem çocuklara burs veren hem de Amerikalı savaş gazilerine destek olan bir kuruma bağışlayacak.

Obama’dan önce, eski ABD başkanlarından Jimmy Carter ve Theodore Roosevelt de çocuk kitapları yayımlamıştı.

haberturk.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.