NYF ömür boyu başarı ödülü efsanevi belgeselciye verildi

Sektöre kalıcı ve büyük katkıları olan ve unutulmayacak izler bırakan isimlere verilen New York Uluslararası Televizyon ve Film ömür boyu başarı ödülü , efsanevi belgeselci Albert Maysles'a verilecek.

25.02.2011 - 00:00 | MediaCat

Sektöre kalıcı ve  büyük katkıları olan ve unutulmayacak izler bırakan isimlere verilen New York Uluslararası Televizyon ve Film ömür boyu başarı ödülü , efsanevi belgeselci Albert Maysles’a verilecek.  

Albert Maysles, “NYF Ömür Boyu Başarı Ödülünü almaktan büyük bir onur duyuyorum. Bir belgeselci olarak, kaderimi ve inancımı hep gerçeklik üzerine kurdum. Benim kariyerim, filmlerimde kullanılan konular, deneyimlerimin hepsi doğruluğun gücü ve keşfetmenin romantizmine dayanıyor. Ne kadar doğruya yönelsem, öykülerim o kadar samimi ve otantik oluyor. Sonuçta, daha iyi anlamamız gereken gerçek dünyanın bilgisi; bu bize bir birimizi sevme yetisi kazandıracaktı. Benim dünyayı daha iyi yer yapmak için kullandığım yol budur.” dedi

Albert Maysles New York Times tarafından “belgesel filmcilerin dekanı” ve Jean Luc Godard tarafından “Amerikalı en muhteşem kameraman” olarak tanımlanıyor. Albert kardeşi David ile birlikte “direct cinema”nın öncüsü kabul ediliyor. Maysles, Gimme Shelter, chronicling the Rolling Stones epic 1969 tour, Grey Gardens’ın da aralarında olduğu 40’ın üzerinde eser verdi.

Maysles 2005’de bağımsız filmlerin gösterildiği ve desteklendiği sivil toplum kuruluşu Maysles Enstitüsünü Harlem’de kurdu.

Maysles kariyeri boyunca Guggenheim bursu, iki Peabody ödülü, üç Emmy ödülü, beş ömür boyu başarı ödülü ve Columbia Dupont Ödülüne layık görüldü.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.