MediaCat

Novartis Türkiye’de bayrak değişimi

Novartis Türkiye Ülke Başkanı ve İlaç Sektörü Genel Müdürü Güldem Berkman’a küresel görev.

Novartis Türkiye’de bayrak değişimi

1 Ocak 2008 tarihinden bu yana Novartis Türkiye ülke başkanı ve ilaç sektörü genel müdürü olarak görev yapmakta olan Güldem Berkman, 1 Şubat 2015 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Novartis’in İsviçre, Basel’deki ana merkezinde, Novartis Değişim Projesi İlaç Divizyonu küresel liderliği görevine getirildi. Berkman yeni görevinde doğrudan Novartis İlaç Divizyonu ticari operasyonları küresel başkanına rapor verecek.

Güldem Berkman’dan boşalan Türkiye ülke başkanı ve ilaç sektörü genel müdürlüğü görevine ise Peter Catalino atandı.

Novartis Türkiye'de bayrak değişimi

Peter Catalino, Novartis Türkiye’ye katılmadan önce Çin Bölgesi hepatit ve osteoporoz iş bölümü direktörü olarak görev yapıyordu. Novartis’e 2010 yılında, ilaç divizyonu ticari operasyonlar direktörü (COO) stratejik asistanlığı görevi ile başlayan Catalino, takiben ilaç divizyonu başkanının (CEO) stratejik asistanlığı görevine atandı. Daha sonra ise stratejik planlama küresel başkanlığı görevini yürüttü. 2012 yılında Batı Çin’in genel müdürü oldu.

Novartis’e katılmadan önce McKinsey & Company‘de junior ortak olarak Londra, Şangay ve Los Angeles’da ilaç endüstrisi odaklı olarak çalışan Peter Catalino, UCLA’de tıp ve işletme eğitiminin ardından Oxford Universitesi Biokimya Bölümü’nü tamamladı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.