MediaCat

Nivea logosunu ve ambalajını değiştiriyor

Yves Béhar, markanın bilinen ve sevilen imajından çok uzaklaşmadan logoyu ve ambalajı yeniden tasarlamak üzere kolları sıvadı.

Nivea logosunu ve ambalajını değiştiriyor

Marka adının koyu mavi zemin üzerine beyaz harflerle yer aldığı logo, Nivea cilt bakım ürünlerinin sadelikle temizliği çağrıştıran bir algı yaratmasını sağlıyordu ancak marka, logonun ve dahası ambalajların kremler, duş jelleri ve sütler gibi birbirinden farklı ürünleri ayırdetmede tüketiciye pek yardımcı olmadığını düşünüyordu.

İşte bu sebeple Fuseproject’in kurucusu ve tasarımcısı Yves Béhar, markanın bilinen ve sevilen imajından çok uzaklaşmadan logoyu ve ambalajı yeniden tasarlamak üzere kolları sıvadı.

Béhar, yaptıkları toplantıda markanın hikâyesini koruyarak, onu günümüze nasıl uyarlamaları gerektiği üzerine kafa patlattıklarını söylüyor. Çünkü Béhar’a göre objenin kendisi, kendine dair pazarlama stratejilerinden de reklamdan da çok daha fazla şey anlatabilir.

Sonuç olarak ortaya yine sadeliğin ve basitliğin ürünü çıkıyor; yüksek oranda geri dönüştürülebilir olması ise markanın yeni logoya giden yolunda ‘yeşil imajı’ olarak bonusu.

Yves Béhar’ın logo ve ambalajı geliştirme sürecini ele alan videoyu izlemek için tıklayınız.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.