MediaCat

Nissan Türkiye’de bayrak değişimi

Nissan Türkiye’de genel müdür olarak görev alacak isim belli oldu.

Nissan Türkiye’de bayrak değişimi

Otomotiv şirketi Nissan’da bugün itibarıyla üst düzey iki atama gerçekleşti. Buna göre, 2015 yılından bu yana Nissan Otomotiv A.Ş. Genel Müdürü olarak görev alan Sinan Özkök Nissan Hindistan Başkanı olarak atanırken, Citroen Türkiye Genel Müdürü Emre Doğueri ise genel müdürlük görevini Özkök’ten devraldı.

Thomas Kuehl’den devraldığı görevinde NISSAN Motor India Private Ltd. bünyesinde Nissan ve Datsun markaları için satış ve pazarlama, Ar-Ge ve üretimi kapsayan tüm fonksiyonların sorumluluğunu üstlenecek olan Sinan Özkök, kariyerine 1993 yılında Renault’da başladı. Pazarlama, distribütör ağı yönetimi, perakende operasyonları ve satış alanlarında görev alan Özkök, Nissan bünyesine 2015 yılında katıldı.

Özkök’ün Nissan Hindistan Başkanı olarak atanmasını değerlendiren Nissan Afrika, Ortadoğu ve Hindistan Bölgesi Başkanı Peyman Kargar, “Sinan Özkök’ün Nissan’ın Hindistan’daki çalışmalarını ileriye taşıyacağı için mutluyum. Özkök, uzun yıllar boyunca sektördeki geniş deneyiminin yanı sıra Nissan Türkiye’nin pazar payını artırırken gösterdiği performansıyla da ön plana çıkıyor.” dedi.

Yeni görevine ilişkin, “Dünyadaki otomotiv pazarları arasında en dinamik ve en önemli pazarlardan birinde çalışmayı dört gözle bekliyorum” diyen Özkök, “Nissan ve Datsun, müşterilerimiz için geniş ve ilgi çekici bir seri sunuyor ve her iki markanın Hindistan’daki tüm potansiyelini geliştirmek için çalışacağım” diye konuştu.

Özkök’ten devraldığı yeni görevinde Nissan’ın Türkiye operasyonlarının yanı sıra Kuzey Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkelerinin de sorumluluğunu üstlenecek olan Emre Doğueri’nin Türkiye, Fransa, Cezayir ve Suudi Arabistan’da 20 yıllık bir deneyimi bulunuyor. Doğueri, yeni görevine atanmasından önce Citroen Türkiye Genel Müdürü olarak görev almaktaydı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.