MediaCat

Nike’tan serebral palsili sporcuyla 3 yıllık sözleşme

Justin Gallegos, marka ile sözleşme imzalayan ilk serebral palsili sporcu oldu.

Nike’tan serebral palsili sporcuyla 3 yıllık sözleşme

2016 yılında hayata geçirdiği Breaking2 projesiyle Nike, maraton koşma süresini iki saatin altına çekmeyi amaçlıyordu. Marka bu amacına bir yıl sonra, 2017’de yaklaşmış ama 25 saniyelik bir farkla istediğini elde edememişti.

Oregon Üniversitesi öğrencilerinden Justin Gallegos ise vücut hareketlerini ve kas koordinasyonunu etkileyen serebral palsiden mustarip. Doğuştan serebral palsili olan ve koşu sporuyla ilgilenen Gallegos da Nike ile benzer bir amaca sahip: yarı maratonu iki saatin altında tamamlamak. Her ne kadar hedeflerine henüz ulaşamamış olsalar da Nike, Gallegos ile güçlerini birleştirme kararı aldı ve 6 Ekim Dünya Serebral Palsi Günü’nde Gallegos’a üç yıllık profesyonel sözleşme önerdi. Reklam ajansı Elevation 0m ve prodüksiyon şirketi Eugene, o anları böyle ölümsüzleştirdi:

Sözleşmeyi kabul eden Gallegos, Nike’ın sözleşme imzaladığı ilk serebral palsili sporcu oldu. Gallegos, duygularını Instagram hesabı üzerinden şu şekilde paylaştı:

Nike ve Gallegos, daha önce de markanın fiziksel engelli koşuculara özel ürünü Pegasus 35 FlyEase’ın geliştirilmesinde işbirliği yapmıştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.