Nike’tan çuvallamaya davet

Markadan sonucu değil süreci kutlayan kampanya.

07.05.2021 - 11:07 | MediaCat

Nike'tan çuvallamaya davet

Yeni şeyler denerken çuvallamanın da başarmak kadar kıymetli olduğu fikrini yaymayı amaçlayan Nike, yeni reklam kampanyasıyla herkesi son bir yılın yarattığı fiziksel tembelliği üzerinden atmaya ve daha önce denemediği sporları denemeye davet ediyor.

“Play New” adını taşıyan kampanya kapsamında yayınlanan reklam filminde, birçok kişiyle birlikte ünlü basketbolcu Sabrina Ionescu’nun tenis oynama gayreti, kısa mesafe koşucusu Dina Asher-Smith’in golfle tanışması ve şarkıcı Rosalía’nın ilk okçuluk denemesindeki keyifli çuvallama anları gözler önüne seriliyor.

Nike’ın Küresel Pazarlama Başkan Yardımcısı Melanie Auguste, kampanyanın “Bir şeyi ilk kez keşfetmenin, denemenin ve biraz gevşemenin eğlencesini kutlamak” amacıyla hayata geçirildiğini ifade ediyor.

Reklam filminin yaratıcı süreçlerini Wieden + Kennedy’e emanet eden Nike, ayrıca R/GA ile birlikte Nike sporcularının hikâyelerini ve yeni şeyler deneyen TikTok içerik oluşturucularının eğlenceli anlarını kapsayan iki seri ve tüketicilerin yeni sporları artırılmış gerçeklik aracılığıyla sanal olarak deneyimleyebilecekleri Snapchat filtreleri üzerinde çalışıyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Nike
  • Reklam Ajansı: Wieden + Kennedy
Kaynak: AdAge

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.