Nike ve Galatasaray ortaklıklarını duyurdu

Nike ve Galatasaray Futbol Kulübü beş yıllık bir ortaklığın başladığını duyurdu ve 2011 sezonu yeni takım formalarını tanıttı.

18.07.2011 - 00:00 | MediaCat

Nike ve Galatasaray Futbol Kulübü beş yıllık bir ortaklığın başladığını duyurdu ve 2011 sezonu yeni takım formalarını tanıttı.
 
Dün yapılan tanıtım, 1481 yılında kurulan Galatasaray Lisesi’nde; takımın Ali Sami Yen tarafından 1905’de kurulmuş olduğu sınıfa bakan bahçede gerçekleştirildi. Etkinliğe Nike Türkiye Genel Müdürü Matthijs Visch, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri, takım kaptanı Arda Turan, Kazım Kazım, Ceyhun Gülselam’ın da bulunduğu A takımı ve A2 takımıyla teknik direktör Fatih Terim katıldı. .

Nike Türkiye Genel Müdürü Matthijs Visch konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bu ortaklık NIKE Inc.’in dünyanın bir numaralı futbol markası ve Türkiye’nin de lider spor markası olmasını daha da güçlendiriyor. Kulübün ruhunun ve taraftarların coşkusunun yeniden canlanmasına yardımcı olabileceğimiz bir zamanda Galatasaray’la bir araya gelmekten gurur ve heyecan duyuyoruz.”

Galatasaray Futbol Kulübü Başkanı Ünal Aysal konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Türk futbolunun sportif anlamda kurumsal ve şeffaf yapılara doğru ilerlediği bu dönemde kulüplerimiz için sahalardaki başarıların yanı sıra sponsorluk, pazarlama ve marka başarılarının da daha büyük bir önem kazandığı muhakkak.

Galatasaray Spor Kulübü olarak spor malzemeleri alanında sadece bir dünya devi olarak değil yaratıcılığıyla da ön plana çıkmış bir marka olan Nike’la formalarımız, tüm sportif ekipmanlar ve günlük giyim ürünlerimiz konusunda işbirliği yapmış olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.

2011-2012 sezonu için Nike’ın hazırlamış olduğu % 100 geri dönüşümlü sarı formaların her iki kurumun da alanlarında inovatif ve öncü markalar olarak temsil edilmelerine katkısı olacaktır.

Galatasaray taraftarının da bu yeniliğe duyarlı olacaklarına tüm kalbimizle inanıyoruz ve yeni formalarımızı hem Galatasaray camiasına hem de bu önemli sosyal sorumluluk çalışmasına katkı amacıyla destekleyeceklerine eminiz.”

Saha içi kullanıma yönelik formalara ek olarak Nike ayrıca, gerek saha içinde gerek saha dışında ihtiyaçlarını karşılayabilecek hafif, havalandırma sağlayan antrenman giysilerine ihtiyaç duyan oyuncular için yeni antrenman serisini de tanıttı.

Takıma özel ayrıca günlük yaşam için tasarlanan maç sonrasında, kamp esnasında veya seyahat sırasında giyilebilecek yeni bir koleksiyon da bulunuyor. Galatasaray Spor Kulübü’nün logosunun yer aldığı Nike’in özel bir seri olan GS Polo tişört ve N98 ceketinden oluşan bu koleksiyon kırmızı, sarı ve siyah renk seçenekleri sunuyor.

Yeni Galatasaray forması ilk kez 20 Temmuz 2011’de Twente Enschede’ye karşı oynanacak maçta giyilecek.

Nike %100 geri dönüştürülmüş polyesterden üretilen üçüncü sarı forma:

Nike Considered Design programının bir parçası olarak, Nike, Japonya ve Tayvan’daki katı atık sahalarına gitmesi planlanan ve burada bileşenlerine ayrılması 500 yıl alacak olan kullanılmış su şişelerinden üretilen kumaşı üretimde kullanıyor. Şişeler temizlenmeleri ve etiketlerinden sıyrılmaları için büyük bir bulaşık makinesine yerleştiriliyor, ince tabakalara ayrılarak eritiliyor ve formaların kumaşlarının dokumasında kullanılacak ipliğe dönüştürülüyor. Bu üretim işlemi, geleneksel polyester üretimiyle karşılaştırıldığında, enerji tüketimini %30 oranında azaltarak çevreyle dost formanın üretilmesini sağlıyor.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.