MediaCat

En iyilerin evreni: Footballverse

Nike’tan dünün, bugünün ve geleceğin futbol efsanelerini bir araya getiren Dünya Kupası reklamı.

En iyilerin evreni: Footballverse

Hemen her futbolcunun hayali, adını en iyiler arasına yazdırmaktır. İzleyemediği futbol efsanelerine düzülen övgülerle büyüyen, yeni efsanelerin doğuşuna tanıklık eden futbol tutkunlarının aklındaysa hep aynı soru vardır: En iyisi hangisi?

Dünya Kupası reklamında Nike, sorunun yanıtını farklı kuşaklardan futbol efsanelerini bir araya getirdiği Footballverse’te arıyor. Wieden+Kennedy imzalı filmde Cenevre’deki biliminsanları, geçmişin ve bugünün en iyi futbolcularını aynı sahada buluşturuyor.

Filmde Alex Morgan, Carli Lloyd, Cristiano Ronaldo, CR Jr., Edgar Davids, Kevin De Bruyne, Kylian Mbappé, Leah Williamson, Phil Foden, Ronaldinho, Ronaldo Nazário, Sam Kerr, Shane Kluivert ve Virgil van Dijk’ın yanı sıra anime Inazuma Eleven’dan bir karakter de ‘kısa süreliğine’ kamera karşısına geçiyor.

Nike’a göre Footballverse, markanın sporun geleceğinin sahip olduğu sonsuz potansiyele duyduğu inancı vurgulamakla birlikte yeni nesli de bu inancı boşa çıkarmamaları için yüreklendiriyor. Geçmişten bugüne farklı kuşaklardan Nike futbolcularını onurlandıran Footballverse, her birinin oyunda eşsiz bir iz bıraktığını, sporu da aşarak, gelecek nesillere de iz bırakmaları konusunda ilham verdiklerini gösteriyor.

Futbolseverler, reklamın yanı sıra Footballverse’ü Roblox’taki Nikeland’de de deneyimleyebilecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.