New York Mellon Bankası İstanbul şubesine yeni başkan

New York Mellon Bankası, İstanbul'daki Türkiye Ofisi’nin başkanı olarak...

29.07.2008 - 15:49 | MediaCat

New York Mellon Bankası, İstanbul’daki Türkiye Ofisi’nin başkanı olarak Michel Sidier’i görevlendirdi.

Michel Sidier, yeni göreviyle; Türkiye, İsrail ve Azeybaycan için New York Mellon Bankası’nın gelişmekte olan pazarlara yönelik büyüme stratejisinin kilit bileşeni olacak bir iş stratejisi geliştirmesine ve uygulamasına öncülük edecek. Sidier, Ortadoğu ve Afrika Yönetim Müdürü Hani Kablawi’ye rapor verecek.

Michel Sider, Fransa, Avustralya, Güney Afrika, İngiltere gibi ülkelerde, aralarında JP Morgan ve BNP Paribas’ında bulunduğu şirketlerde menkul kıymetler satış ve kredi sorumlusu olarak görev aldı. Sidier, 2001’de New York Mellon Bankası’nın Paris şubesinde Fransa ülke müdürü oldu.

New York Mellon Bankası Müşteri Yönetimi-Pazar Geliştirme Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı William F. Williams, “Büyüyen yörüngesi ile Türkiye, bizim sektörümüz için önem taşıyan ve büyümekte olan bir pazar. Bu pazara ilişkin uzun vadeli beklentilerimiz büyük ölçüde olumlu olup, Michel’in liderliğinde, platformumuzda yatırıma devam ederek, yerli ve yabancı müşterilerimiz için ürün yelpazemizi genişleteceğiz.” dedi.

Williams, Türkiye Ofis Başkanı olan Michel Sidier’in, “Kompleks, çok boyutlu işlerin idare edilmesi ve geliştirilmesine yönelik stratejik vizyonu ve liderlik becerilerinin olduğunu zaten kanıtlamış,” olduğuna da dikkat çekerek, “Fransa’daki birinci sınıf şubemizin kurulumuna ve faaliyetlerine destek sağlamış, muhafaza ve idare çerçevesinde gelir ve varlıklarını artırdığı gözlemlenen varlık hizmetleri birimimizin performansının gelişmesine büyük katkıda bulunmuştur.” şeklinde konuştu.

Williams, New York Mellon Bankası’nın Türkiye ile ilişkilerinin 1900’lerin başına dayandığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Şirket, bölgesel faaliyetlerini Dubai Uluslararası Finans Merkezi Şubesi ve Abu Dabi, Beyrut, Kahire, İstanbul ve Johannesburg’deki bölgesel temsilcilikleri aracılığıyla yürütmektedir. Şirket’in İstanbul Türkiye temsilciliği 1986’da açılmıştır. Varlık hizmetlerinde dünya lideri olmasının yanı sıra New York Mellon Bankası, dünyanın en büyük varlık yöneticileri, hazine hizmeti sağlayıcıları ve emanetçi bankaları arasında yer alır.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.