MediaCat

Netflix’te parola paylaşma dönemi sona mı eriyor?

Netflix, parola paylaşımını ücretli hale getirme özelliğini test etmeye başladı.

Netflix’te parola paylaşma dönemi sona mı eriyor?

Netflix’in 16 Mart’ta yayımladığı basın açıklamasıyla artık “Netflix şifreni verebilir misin? Bir dizi izleyeceğim de…” cümlesiyle başlayan “free riding” dönemi yavaş yavaş sona erecek gibi görünüyor.

Söz konusu güncellemeyle birlikte Standart ve Premium hesaba sahip olanlar, birden fazla profil açmaları durumunda ekstra ücrete tabi olacak. Netflix, bu yeni özelliği şimdilik Şili, Kosta Rika ve Peru’da test edecek.

Kullanıcı sözleşmesinde her ne kadar “Netflix şifresi, kendi eviniz dışında kimseyle paylaşılamaz” denilse de Netflix, bu maddeye çoğu zaman uyulmadığının farkında. Streaming şirketi, bir önceki yıl e-posta veya telefon numarası ile doğrulama zorunluluğu getirerek bu problemden kurtulmaya çalışmış ancak abone sayısının düşmesine sebep olduğunu fark edince bu zorunluluğu test aşamasının ötesine götürememişti. Şu anda ek profil başına ekstra ücret talep etmeyi test eden şirket, bu maddenin pratikte daha çok işe yaramasını umuyor. Bu özelliğin test bölgesinde Netflix lehine sonuçlanması durumunda OTT sektöründe bir dönüm noktası yaşanabilir.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.